Namo užstatymas

Namo užstatymas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „namo užstatymas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Evaldas

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar įmanoma gauti būsto paskolą užstatant turtą? Dirbu pagal individualią veiklą dar tik mėnesį laiko. Prieš tai dirbau užsienyje 8 mėnesius.Nuo darbo pabaigos iki individualios veiklos atidarymo praėjo daugiau nei 2 mėnesiai pauzė. Esu pusės namo savininkas. Namas įvertinas apie 60 000 eurų. Tai mano dalis apie 30 000 eurų. Norėčiau pirkti butą už maždaug 55 000 eurų. Turėčiau įnašą apie 18 000 eurų. tai man reikėtų apie 37 000 eurų paskolos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Stabilios ir tvarios pajamos yra būtinos norint gauti paskolą būstui. Turto įkeitimas yra galimas ir jis lengvina situaciją, tačiau jeigu neturėsite stabilių pajamų, bankas negalės išduoti paskolos, nes nebus tikras, kad gaus įmokas. Individualiai veiklai reikia bent 2 metų stažo. Pasiteiraukite su bankais dėl situacijos individualiai.

+4Buvo naudinga
Agne

Laba diena, Noriu pasiklausti aš ir mano draugas (esam nesusituokę ) turime du vaikus ir du butus be paskolų pilnai išmokėtus. Norime įsigyti didesni būstą namą kadangi bute didžiausiam jau vietos mažėja su vaikučiais. Vyras dirba pajamos 800 į rankas aš kol kas nedirbanti kadangi vaikas antras dar į darželį neišėjo. Ar įmanoma gauti paskola namui užstatant mūsų esamus du butus? Ir ar mums vistiek reikėtų pradinio 15%? Dekoju už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas yra būtinas, tačiau kai turite nuosavą turtą galite tartis su banku dėl įvairių galimybių. Tai priklausys nuo banko požiūrio ir sąlygų. Palankiau būtų, jeigu pradinį įnašą mokėtumėte sutaupytais pinigais.

+3Buvo naudinga
Petras

Sveiki, Norėjau pasikonsultuoti dėl paskolos dydžio kai yra užstatomas NT. Planuojamas namas įrengti ir reikalinga paskola su kuo geresnėm sąlygom, nes vartojimo paskolos palūkanos labai aukštos palyginus su NT paskola. Patikslinu paskola bus naudojama įrengimui, o ne būsto pirkimui. Gal galite patikslinti: jeigu tarkim turto vertė kuris bus užstatytas yra 100k euru vertės ir kai kurie bankai siulo 60% turto vertės paskolos, tai kaip skaičiuosis koks turi būti mėnesinis atlyginimas, kad paimti ta maksimumą 60% turto vertės kur šiuo atveju bus 60k eurų. Ar išviso taip yra įmanoma?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Petrai, dėkui už klausimą. Nėra vienos formulės. Vertinsis bendra situacija, įkeičiamas turtas, Jūsų bendra situacija. Galvokite, taip, kad mėnesinė įmoka už paskolą nesudarytų daugiau nei 20-40% nuo Jūsų gaunamų pajamų per mėnesį (atmetus jau visus įsipareigojimus).

+4Buvo naudinga
Greta

Laba diena, Norime pirkti sklypą ir statytis namą, tačiau sklypui įsigyti dar trūksta pinigų ar būtų suteikiama paskola namo statybai ir sklypo pirkimui iškart uztantant turimą butą?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Egidijus

Laba diena. Norėčiau pirkti namą, ar galima gauti paskolą užstatant tą patį perkamą namą. Kokios būtų sąlygos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Jeigu imsite būsto paskolą, tuomet bet kokiu atveju tą turtą turėsite įkeisti. T.y. kol neišmokėsite paskolos, tol namas priklausys bankui.

+3Buvo naudinga
Jovita

Laba diena, Iš anksto dėkoju, kad atsakysite į mano klausimą. Turime žemės sklypą, namo projektą ir visus leidimus statyboms. Taip pat turime vartojimo paskolą, liko išmokėti 17000,-keturis metus po 450eur. Žmona yra vaiko priežiūros atostogose, gauna 512eur, Vyro alga į rankas 1400-1700eur, kinta pagal darbo kiekį, mažiau 1400eur negauna. (Šeimos narių yra 3. Vyras , žmona ir vaikas 1metukų) Taigi, planuojame pradėti statytis namą iš savų pinigų pamatai, sienos, stogas ir langai. Ar tiek užtektų pradžiai darbu, kad būtų galima užstatyti ir gauti pinigų tolimesniems darbams? Ir jeigu, tai įvertintų apie 30k , tai mes gautume šios sumos 80%? Ir ar galima užstatyti butą, kuris yra TIK žmonos(gautas dovanų), jei ji nedirba? Ar tai būtų kaip trečia paskola ir bankai nesileistų bet į kalbas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jovita, dėkui už klausimą. Visų pirma, jūsų turimi paskolų įsipareigojimai yra labai dideli ir jau sudaro ±25%, todėl iš karto įspėju, kad papildoma paskola jau yra labai rizikinga. Dėl Jūsų tolimesnių klausimų:

  • ar užtenka atliktų jau darbų, reikia kalbėti su bankais ir turto vertintojais;
  • teoriškai, galėtumėte gauti 80% nuo 30 tūkst. eurų vertės;
  • buto užstatymas yra įmanomas, bet jau bus kombinuojama su individualiu pasiūlymu ir nuo to galėtų prastėti sąlygos nei būsto paskola įprastu atveju. Ir klausimas, kodėl reikia užstatinėti butą? Venkite to;
  • dėl detalių atsakymų ir situacijos išaiškinimo rekomenduoju kuo greičiau skubėti į bankus ir pasitarti.
+3Buvo naudinga
sigita

Sveiki. Norėjau paklausti, vyras yra pasiėmęs būsto paskolą. Būsto vertė šiai dienai 110000eurų. Paskolos likutis 46000eurų. Vyras į rankas uždirba 1000eurų, o aš su individualios veilos pažymą 400 eurų. Kitąmet susilauksime vaikelio. Norime statytis namą, ar bankai gali padidinti paskolos sumą, taip suteikdami kreditą namo statybai užstatant butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Manau, kad yra tokia galimybė, galite išnaudoti jau turimą paskolą ir gana nemažą turto vertę tam, kad lengviau galėtumėte finansuotis namo statybas. Patogiau būtų, jeigu išeitų gauti geras sąlygas tame pačiame banke, kuriame dabar turite paskolą.

+4Buvo naudinga
Eva

Laba Diena, Ar gali užsatyti namą Kauno mieste senjoras? Jei taip kokio dydžio paskolą galėtų gauti? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Eva, dėkui už klausimą. Užstatyti bet ką gali, bet nemanau, kad būtų protinga tai daryti.

+4Buvo naudinga
Dalia

Laba diena, turime 3 kambarių butą, už savo lėšas nusipirkome sklypą namo statybai, statybas pradėti planuojame iš savo lėšų (pamatai, sienos, stogas). Mes su vyru dviese, abiejų pajamos 1300€. Norime gauti paskolą namo statybai, ar reikės įkeisti nebaigtą namą, ar galima butą? Ar yra apribojimai gauti būsto paskolai dėl amžiaus? Mums 48 metai, planuojame paskolą 10 metų, ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dalia, dėkui už klausimą. Jeigu imsite būsto paskolą namo statybai, tai tą statomą namą, sklypą Jūs ar taip ar taip įkeisite bankui. Papildomas buto užstatymas nėra reikalingas - reikalingos tvarios pajamos. Manau, kad pagal amžių, Jūs galite gauti paskolą 10 metų, žinoma, jeigu Jūsų galimybės po įvertinimo leis. Dėl amžiaus yra taip, kad būsto paskolą Jūs turite grąžinti iki ±65-67 metų, taip kad turite dar rezervo. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Aivara

Sveiki. Gyvename dviese su vyru man 27m. jam 31m. Planuojame imti paskolą ir statyti namą. Sklypą įsigijome patys. Kaip suprantu į paramą jaunoms šeimoms nepretenduojame tai klausimas būtų toks: ar galima užstatyti sklypą vietoje pradinio įnašo, nes šiai dienai pradinio įnašo mes neturime. Ar yra dar kokių variantų sumažinti ar padengti pradinį įnašą?

Atsakyti
Rokas

Sklype turite bent jau išlieti pamatus, nes sklypas be nieko jame, bankui nieko nevertas. Kai bus pamatai, atliksit vertinimas ir nuo vertinamos sumos bankas jums duos kazkokia suma tolimesnems statyboms. Tada po kiek laiko vel atliksti vertinima ir taip dalimis bus ismokama paskola namo statyboms. Daug kas uzstringa nebesugebedami pakelti turto vertes ir neuzbaigia statybu. Bukit atidus.

Buvo naudinga
Jonas

Neklaidinkit žmonių. Mes irgi galvojome, kad sklypo ir pamatų užteks, nusipirkom sklypą, išsiliejom pamatus, o bankas pasakė, kad ne. Norint gauti pirmąją išmoką reikia jau būti suinvestavus 30% turto vertės. O mums tai yra ir sienos ir stogas :(

+2Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų