Naujas namas

Naujas namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „naujas namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jolita

Sveiki, norėjau paklausti, tėvai turi sena namą, kurio stogas kiauras name, nėra komunikacijų? (tėvams 56-60) ar yra galimybė gauti parama naujo namo statybai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Deja, tokios paramos nėra.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, Šeimos turtui yra priskirtas mūsų sodo namas, turime nepilnamečių vaikų. Šiuo metu norime parduoti šį objektą. Mes esame paėmę būsto kreditą kitam būstui, naujas būstas yra įkeistas bankui. Ar galime perkelti šeimos turtą į naują objektą? Kokių dokumentų gali prireikti? Ar reikalingas teismo arba banko leidimas? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Iš tiesų nelabai supratau turto perkėlimo motyvo. Tačiau jeigu turtas yra įkeistas ir norite su įkeistu turtu ką nors daryti - banko leidimas būtinas.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, planuoju pirkti namą, kuris iš esmės visas renovuotas. Pats namas statytas 1980m. Bet šiuo metu visiškai renovuotas, naujas stogas, apšiltintos sienos, pamatai, nauji langai, durys, taip pat renovuotas iš išorės. Būsto savininkas už šį namą nori gauti 42000 EUR. Tačiau vertintojai šį būstą (kadangi seniai statytas) įvertino tik 30000 EUR. Kadangi namas dokumentuose senesnis nei 15m bankas gali finansuoti iki 70% vertės, nuo tos sumos kurią įvertino vertintojas? Tai šiuo atveju bankas mums galėtų skolinti tik 21000 EUR? Tuomet norėdami įsigyti šį namą mes realiai turėtume mokėti apie 50% sumos? Ar aš gerai suprantu čia viską? Ar skirtingi bankai duoda skirtingas sąlygas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Taip, viską gerai suprantate. Ir taip, skirtingi bankai pateikia skirtingas sąlygas ir gali prašyti skirtingo pradinio įnašo. Taip pat turto vertintojai gali skirtingai įvertinti būstą - pats turto vertinimas gali priklausyti nuo turto vertintojo požiūrio.

+3Buvo naudinga
Donatas

Sveiki. Su žmona turimos namo paskolos likutis 28000 eur. Norėtume statytis kitą namą. Dabartinio namo rinkos vertė apie 90000 eur. Ar įsivertinus turtą iš naujo būtų įmanoma pasididinti paskolą ir gauti pinigų naujo namo statybos pradžiai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Taip tokia galimybė būtų, bet reikia žiūrėti kokios Jūsų pajamos ir kokį paskolos tipą bankas galės pasiūlyti. Svarbu ar galėsite padengti įsipareigojimus.

+4Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, prieš metus su vyru įsigijome namą už savo lėšas, namas nebaigtai įrengtas, trūksta tam pinigų. Problema tokia, kad abu gauname algas ne eurais, gyvename užsienyje. Vartojimo paskola nedomina dėl per didelės permokos. Kokios bus naujos sąlygos emigrantams dėl būsto įsirengimo paskolos gavimo nuo 2019 metų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Niekas per daug nepasikeis dėl šio įstatymo bankų atžvilgiu, šis pakeitimas, kuris dabar pasirašytas yra geriau klientams, apsaugo dar labiau klientus, bet yra blogesnis bankams. Bankai ir dabar ir prieš tai turi visas galimybes išduoti būsto paskolas tiems, kurie gauna būsto paskolas ne eurais, tačiau bankai patys nenori išduoti, nes jiems tektų prisiimti valiutos pokyčių rizikas. Taigi, kada bankai užsimanys, tada ir išdavinės būsto paskolas ne eurais gaunantiems, dabar deja, niekas nesikeičia (2018 12 13 duomenimis).

+3Buvo naudinga
Jolita

Sveiki, Su vyru norime gauti paskolą pakankamai naujo, (2012m.) rąstinio namo pirkimui. Tačiau nerandu informacijos, kokiomis sąlygomis bankai suteikia paskolas rąstiniams namams. Ar rąstinis namas vertinamas kaip medinis namas (mažesnis likvidumas)? Ar, visgi, jei namas gan naujas, galima tikėtis įprasto, 15% pradinio įnašo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Bankai vengia finansuoti medinius-rąstinius namus. Bet priklauso nuo pačio turto vertinimo. Tiesiog rekomenduoju bankams pateikti objekto informaciją ir sužinosite. Kiekvienas objektas individualas, ko tikėtis sunku pasakyti.

+4Buvo naudinga
Greta

Sveiki,

1. Tarkim pasiimam pažymą iš savivaldybės ir einam į banką del būsto pirkimo rajone uz 55 000e. Pastatas gyvenamas, visai kaip ir normalus, remonto kosmetinio kažkur reikėtų. Tai nėra naujos statybos namas. Ar tai jau yra kaip ir atsakymas, kad bankas prašys daugiau nei 15% įnašo? Ta prasme ar minimalus tas proc. prašomas tik tada kai pastatas būna visai naujas, tarkim koki kotedzai?

2. jeigu gauni atsakymą, kad rekia tarkim 25% įnašo ir tiek neturim. Ar veliau surinkus reikiamą sumą vėl galima kreiptis dėl tos pažymos į savivaldybę? Ar yra kažkoks ribojimas tarkim kartą per metus? Ar kartą išsiimti pažymą užtenka? Ar galima po kiek laiko vėl kreiptis radus kitą objektą pirkimui, kad vėl naujai bankas vertintų kiek jie įnašo nori?

3. valstybės remiama paskola jaunoms šeimoms priklauso neatsižvelgiant į pajamas, bet bankas vistiek vertina atlyginimus ir istoriją. Ta prasme, kad valstybė finansuoja 15 ir t.t. % tai dar nereiškia, kad ji bus suteikta, taip? :) nors bankas negali neduot pagal pajamas, tačiau gali paprašyti iki 30% įnašo jeigu jiems atrodo, kad žmogus nepajėgus mokėti ir neturint automatiškai negauni.

Na mums pajamos pakankamos, tik įdomu pagal ką jie sprendžia kiek procentų prašoma. Ačiū :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimus. Pakomentuosiu ir atsakysiu į visus žemiau.

  1. Taip, gali taip būti, kad bankas paprašys didesnio nei 15% pradinio įnašo. Šiaip rekomenduočiau ne pažymą iš pradžių gauti, o sužinoti savo galimybes perkant konkretų būstą bankuose be paramos;
  2. Taip, galite kreiptis į savivaldybę dėl pažymos gavimo ir gavę pažymą galėsite pretenduoti vėl į valstybės remiamą kreditą. Vieno karto pažymos išsiimti neužtenka, nes ji galioja tik 15 kalendorinių dienų. Į bankus galite kreiptis kiek norite kartų. Tik atsargiai su pertekliniu tikrinimusi bankuose dėl nuskambėjusių negražių istorijų, kad bankai prastina sąlygas jeigu tikriniesi daugelyje bankų ir daug kartų. To neturėtų būti, bet praktikoje žmonės sako, kad yra.
  3. Taip, teisingai, savivaldybė išduodama pažymą nevertina pajamų. Bet norint gauti paskolą, Jūs turite gauti pajamas tam, kad reikės grąžinti paskolos įmokas ir turite būti patikimas. Čia šitas ribojimas galbūt daugiau yra dėl to, kad šeimos, kurios uždirba daugiau - gali gauti finansavimą. Su kita parama, uždirbančios daugiau šeimos - negalėjo gauti paramos dėl nustatytų limitų.

Sėkmės! Pasidalinkite savo patirtimi kaip sekėsi su paramos gavimu, įdomu :)

+4Buvo naudinga
Rolandas

Sveiki, esame susituokę ir auginame vieną vaiką, norime imti paskolą būstui. Dirbu viename darbe jau virš 5 metų, į rankas gaunu apie 850 Eur. Žmona motinystės atostogose, dabar gauna 400 Eur. Turime išsirinkę būstą, įvertintas 59000, namas ne naujas, Swedbank finansuoja 75 % - t.y. : 44250 Eur, pradinį įnaša turime. Paskola 25 metams, palūkanos Euribor + 2,59 %. Kaip manote ar geras pasiūlymas ar palūkanos per didelės pagal vyraujančias šiai dienai? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rolandai, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas ir kiekviena situacija yra individuali. Pasiūlymas yra šiek tiek su aukštokomis palūkanomis, bet kokiu atveju pereikite per visus bankus (SEB, Luminor) ir palyginkite bei išsirinkite geriausią pasiūlymą. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Erika

Laba diena. Su vyru norime paimti paskolą namo įrengimui. Namas nupirktas naujas, tiesiog pritrūkom lėšų šiuo metu. Turime mažąją bendriją. Aš esu atstovė, vyras tiesiog narys/bendrasavininkas. Kaip bankas vertina tokias pajamas? Atlyginimo iš įmonės neimu. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Jeigu iš mažosios bendrijos pinigai išimami su 15% GPM mokesčiu, pagal civilinę sutartį su vadovu, tuomet tokias pajamas bankai arba nevertins arba vertins su labai mažu koeficientu. Norint gauti būsto paskolą reikia "sodrinio" atlyginimo arba bent jau individualios veiklos pajamų.

+4Buvo naudinga
Erika

Ačiū už atsakyma. Mums būsto paskolos net nereikia, mes namą jau nusipirkę, tiesiog pritrūkom lėšų įrengimui vidaus.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, tuomet galite galvoti apie vartojimo paskolą arba būsto remonto. Reikėtų kalbėtis tiesiogiai su kredito unijomis ar bankais. Šiuo metu palūkanos yra gana žemos, tačiau vistiek reikės oficialių sodrinių pajamų. Bet kokiu atveju eikite į bankus ir unijas bei šnekėkitės. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Gediminas

Sveiki, esu 29 metų programuotojas ir į rankas šiuo metu gaunu 950 eurų per mėnesį. Taipogi turiu butą kurį pirkau su paskolą ir už kurį dar liko sumokėti 9000 eurų (Mėnesinė įmoka su draudimu siekia 130 eurų). Dabar norėčiau įsigyti namą todėl klausimas būtų toks. Kokią maksimalią sumą namo pirkimui būtų galima tikėtis gauti iš banko ir kokio pradinio įnašo tam reikėtų, jei perkamas namas būtų nenaujas bet įrengtas (antru variantu naujas bet tik su daline apdaila)? Nusipirkus namą, butą ketinu parduoti, jei tai sudaro kokį nors skirtumą atsižvelgiant į suteikiamą paskolą. Ačiū.

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

​Laba diena, Gediminai, iš aprašymo spėju, kad buto paskolos laikotarpis yra dar apie 5-6 metai. Įvertinus šį laikotarpį, paskolos likutį, teigiamą Jūsų Credit info istoriją, galimas paskolos dydis namui galėtų siekti apie 45 000-50 000 eur. Jeigu butą parduotumėte arba bankui įsipareigotumėte per tam tikrą laiką jį parduoti, paskola namui galėtu būti apie 70 000 eur. Jeigu namą pirksite įrengtą, tai pradinis įnašas galėtų būti minimalus - 15 proc. nuo vertės arba kainos (kuri mažesnė), o jeigu name bus tik dalinė apdaila, tai bankai siūlys mažesnį finansavimo procentą arba prašys įrodymo, kad turite lėšų iš kurių galėsite pabaigti namo apdailos darbus ir t.t.

+10Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų