Fizinis asmuo

Fizinis asmuo. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „fizinis asmuo“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Juozas ket

Sveiki, ačiū už jūsų laiką atsakant. Norėčiau sužinoti kaip banke imant būstui paskolą yra traktuojamos pajamos už nuomą? Pavyzdis: Gaunant 1000eur pajamas vienam asmeniui už samdomą darbą bankas skaičiuoja, kad gali mokėti 40% savo užmokesčio t.y. 400 eur. Klausimas: Tačiau jeigu papildomai dar turiu 1000 eur pajamų už nuomą kaip fizinis asmuo turintis verslo liudijimą ir oficialias 1000 eur pajamas (ir turiu metinius kontraktus ). Ar imant būsto paskolą bankas susumuos šias pajamas į 1000 1000 =2000 eur ir skaičiuos pagal tą pačią formulę, kad gali mokėti 40%, ar nuomos pajamos yra skaičiuojamos atskirai ir kitaip ir galbūt leidžia daugiau skolintis nes tai yra papildomos pajamos o ne pagrindinės(samdomos)? Ar situacija pasikeistų jeigu nuomos pajamos būtų kaip juridinio asmens ar individualios veiklos? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juozai, dėkui už klausimą. Bus vertinama individualiai ir priklausys nuo pačio banko kaip jis traktuos Jūsų pajamas.

ASN (Atsakingo skolinimo nuostatai) 33 punkte nustatyta, kad kredito gavėjams, kurių pajamos gali gerokai kisti (pavyzdžiui, dividendų, pajų pajamos, nekilnojamojo turto nuomos pajamos, pajamos iš investicinės veiklos arba nekilnojamojo turto pardavimo pajamos ir pan.) arba dėl kurių pajamų tvarumo abejojama, taikomi griežtesni apribojimai. Kai kredito gavėjas verčiasi individualia veikla, dirba pagal verslo liudijimą arba sezoninius darbus ir gauna nereguliarias pajamas, kredito davėjas turi imtis pagrįstų priemonių, kad patikrintų kredito gavėjo pajamų tvarumą ir informaciją, susijusią su kredito gavėjo galimybėmis įvykdyti įsipareigojimus pagal kredito sutartį. Iš individualios veiklos gaunamų pajamų tvarumas turi būti sprendžiamas atsižvelgiant į individualios veiklos pobūdį, tokios veiklos vykdymo mastą, nuolatinumą/periodiškumą ir kitas aplinkybes. Atsižvelgiant į tai, kad pareiga nustatyti ir įvertinti pajamų tvarumą teisės aktuose nustatyta kredito davėjams ir pajamų tvarumas vertinamas kiekvienu individualiu atveju įvertinus visą informaciją ir reikšmingas aplinkybes, todėl nėra galimybės pateikti konkretaus atsakymo dėl pajamų, gaunamų iš individualios veiklos, vertinimo ir griežtesnių reikalavimų taikymo ar netaikymo. Kiekvienu atveju sprendžia bankas, tad gali būti vertinama įvairiai, priklausomai nuo situacijos.

+4Buvo naudinga
Ramūnas

Laba diena, Mūsų situacija yra tokia: Mėginame tvarkytis paskolą statyboms nuo nulio, įkeičiant turimą žemės sklypą ir papildomą nekilnojamą turtą (butą). Statybos projektas paruoštas, turto vertinimai padaryti, darbo užmokesčio pažymos yra, belikę paruošti statybų projekto sąmatą. Štai ir iškilo klausimas: Kuri suma sąmatoje, su PVM ar be PVM bankams yra aktuali ir nuo kurios skaičiuoja prafinansavimą? Ačiū už atsakymą, pagarbiai Ramūnas L.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramūnai, dėkui už klausimą. Jeigu mokėsite kaip fizinis asmuo už paslaugas, tai žinima, kad su PVM.

+3Buvo naudinga
Irma

Laba diena. Esame pateikę paraišką banko paskolai Swedbanke 51200 eur 80% nuo perkamo būsto. Mano pajamos yra iš MB 6 mėn. po 600eur į mėnesį ir 6 mėn. po 850 eur į mėnesį, moku sodrai mokesčius kas mėnesį nuo sau išmokėto atlyginimo, vyro pajamos 450e-500 eur į rankas. Esu savininkė MB, metus laiko sau moku atlyginimą, MB yra įkurta 1 m. 6 mėn. už preitus metus deklaracija įmonės yra pateikta pelnas 4700 eur. Dabar paskolai svarsto mano MB. Kokios perspektyvos, kad gausime palankų atsakymą iš banko? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irma, dėkui už klausimą. Priklausys nuo situacijos kaip įvertins bankai rizikas. Viskas labai individualu. Tačiau įmonės savininkams yra sudėtingiau gauti būsto paskolą, t.y. įprasti tokie tikrinimai. Nors jeigu viskas gerai - turėtų būti viskas gerai. Parašykite kaip sekėsi, įdomu. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Savininkė

Paskolos negavome. Priežastis, kad sau algos nemokėjau per banką o išsimokėdavau grynais. Nors visi mokesčiai buvo mokami kas mėnesį. Banko paaiškinimas kad turėjau kas mėnesį pinigus įnešti į įmonės sąskaitą- pervesti į asmeninę-išsigryninti. Mano manimu čia visiškas absurdas,nes kai prieš metus konsultavaus to neminėjo, svarbiausia buvo,kad matytusi sodroje jog esu dirbanti ir moku mokesčius. Beto paskolą ėmiau kaip fizinis asmuo, bet jie vertino ir mano įmonės riziką.

+1Buvo naudinga
Artūras

Laba diena, nusižiūrėjome pirkti butą dvibutyje. Statytojas nori gauti 120.000 už jį. Pasirašant preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį Statytojas (fizinis asmuo) įsipareigoja per 3 mėnesius užregistruoti 85% baigtumą ir pasirašyti pagrindinę pirkimo-pardavimo sutartį. Ketiname imti banko paskolą būstui įsigyti. Kada turėtų būti atliekamas turto vertinimas? Užregistravus 85% baigtumą (kuomet jau turėtume pervesti pinigus Statytojui) pastatas vargu ar būtų vertas 120.000. Ar tai reiškia kad skirtumą turėtume dengti iš savų lėšų? Gal galite pakomentuoti kaip būna su tokiais atvejais, kai perkamas nebaigtas statyti pastatas iš fizinio asmens su banko paskola?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Paskola bus išduodama pagal tai, kokia yra būsto vertė pagal turto vertinimą. Taigi, jeigu turtas bus įvertintas mažesne suma, tuomet turėsite pardavėjui sumokėti iš savų pinigų. Taip pat, kuomet statytojas fizinis asmuo, yra rizika, kad jis nepabaigs statyti to namo arba pabaigs statyti taip, kad būsto vertė po turto vertinimo nebus panaši į 120 tūkst. Nepamirškite, kad Jūs turėsite įsipareigoti bankui per nustatytą laiką pasiekti 100% baigtumą. Siūlyčiau eiti tiesiogiai į bankus su pasiruoštais preliminariais scenarijais ir pasitarti ką galėtų pasiūlyti Jūsų esamoj situacijoj įvertinę šeimos finansinę ir kredito istorijos būklę.

+3Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, norėčiau sužinoti apie galimybę nusipirkti sklypą mieste su senu namu ir jį nugriovus statyti tris kotedžinio tipo namus, iš kurių vėliau du būtų parduodami, o viename gyventume patys. Kokia galimybė gauti banko paskolą fiziniam asmeniui? Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Nemanau, kad tokia paskola būtų galima fiziniam asmeniui. Čia daugiau panašu į verslo paskolą. Tačiau galite bandyti kreiptis ir pasiteirauti bankų. Kitas, realesnis variantas, bandyti kalbėtis su kredito unijomis.

+4Buvo naudinga
Antanas

Sveiki, Rytoj su pardavėju (fizinis asmuo) einame pas notarą forminti būsto pardavimo. Pardavėjas nori, kad šiandien padaryčiau pradinio įnašo pavedimą, taip pagreitinant dokumentų forminimą. Ar tai tiesa ir ar saugu?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Antanai, dėkui už klausimą ir už pavėluotą atsakymą. Įprastai, pradinis įnašas yra mokamas po susitikimo su notaru ir sutarties pasirašymu. Avansas (rankpinigiai) sumokami iš anksto rezervuojant būstą. Kiekvienam pinigų mokėjimui privalo būti sutartis.

+3Buvo naudinga
Agnė

Norėčiau gauti pasiūlymus iš Nordea, Swed, SEB, Danske, DnB bankų ir sužinoti kokius konkrečius dokumentus reikia atsinešti einant į susitikimą pildyti paskolos paraišką kiekvienam banke. Perkame pastatytą kotedžą, kurio vertė 100 000 Eur, 60 000 EUR įnešame patys, 40 000 EUR norėtume gauti paskolą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gerb. Agne, dėkui už klausimą. Jūsų klausimas užregistruotas ir artimiausiu metu bankai pateiks atsakymus.

+2Buvo naudinga
Ekspertė
DNB bankas

Būsto paskolos yra teikiamo fiziniams asmenims, kurių pajamos yra pakankamos kredito grąžinimui ir palūkanų mokėjimui. Vilniuje gyvenantiem, nuolatinės pajamos per mėnesį vienam suaugusiam asmeniui po kredito grąžinimo ir palūkanų mokėjimo turėtų būti ne mažesnės kaip 270 EUR, o kiekvienam vaikui 170 EUR.

Tikslesnius paskaičiavimus atliksime banko skyriuje, pateikus šiuos dokumentus:

- užpildytą paraišką kreditui gauti (pildoma banko skyriuje);
- Lietuvos Respublikos pasas/ asmens tapatybės kortelė;
- sutartis su bankais ir kitais subjektais apie įsiskolinimus, garantijas ir laidavimus (jei turite);
- dokumentai apie gaunamas pajamas (darbo santykius patvirtinančios sutartys).

Registruotis atvykimui į banką galite: tel.1608 arba +370 5 2 393 444.

+3Buvo naudinga
Klientų konsultantė
Swedbank bankas

Paskola būsto įsigijimui teikiama nuo 1 iki 40 metų laikotarpiui. Paskolos gavėjas turi būti fizinis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę ir gaunantis pastovias, oficialias pajamas. Kreipiantis dėl šios paskolos yra vertinamos visos šeimos pajamos: 2 daugiau suaugusių ir vaikai - 724,34 Eur / 2501 Lt. Paskolos palūkanų norma yra nustatoma kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į gaunamas pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus, skolinimosi istoriją, darbo stažą, lojalumą bankui ir kt. Finansuojama iki 85 proc. paskolos sumos ir įkeičiamo turto kainos.

Reikalingas yra turto vertinimas bei klientų asmens tapatybės dokumentai. Jei pajamos yra gaunamos per Sodrą, tai papildomai pateikti dokumentų įrodančių pajamas nereikia.

Maloniai kviečiame Jus paskambinus telefonu 1884 (iš užsienio skambinkite tel. +370 5 268 4444) rezervuoti išsamios konsultacijos telefonu arba susitikimo su paslaugų vadybininku banko padalinyje laiką.

Jeigu turite asmeninį vadybininką, rezervuokite laiką susitikimui tiesiogiai.

Buvo naudinga
Vyresnioji vadybininkė
Danske Bank

Informuojame, kad kiekvieno kliento situaciją vertiname individualiai ir išsamiai informuoti apie galimybę suteikti būsto paskolą galime tik susitikimo metu „Danske Bank“ klientų aptarnavimo skyriuje.

Būtų puiku, jeigu su savimi klientai turėtų šiuos dokumentus:

- pasus arba asmens tapatybės korteles;
- pažymas apie darbo užmokestį arba pajamų deklaracijas (kai pajamos nepateiktos „Sodros“ duomenų bazėje),
- turto vertinimą.

Taip pat priklausomai nuo situacijos Bankas gali paprašyti pateikti papildomus dokumentus.

Konsultacijoms ir susitikimui registruokitės telefonu: 1636 

Buvo naudinga
Kontaktų centro vadybininkė
SEB bankas

Kreipiantis į SEB banko skyrių dėl kredito suteikimo, reikėtų turėti šiuos dokumentus:
- asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
- „Sodros“ pažymėjimą;
- kitų turimų finansinių įsipareigojimų sutartis.

Pradiniam sprendimui dėl kredito suteikimo užtenka pirmiau minėtų dokumentų. Jei klientai jau yra išsirinkę būstą ir turi jo vertinimą, gali pristatyti visus su nekilnojamu turtu susijusius dokumentus (turto vertinimas turi būti atliktas vienoje iš bankui priimtinų bendrovių). Išsamią informaciją, kokie žingsniai yra atliekami suteikiant kreditą ir kokiais dokumentais vėliau reikės pasirūpinti, galima rasti čia https://www.seb.lt/privatiems-klientams/kreditai-ir-lizingas/kreditai/busto-kreditas/12-zingsniu-iki-nuosavo-busto.

Pagal kliento pateiktus duomenis, preliminariai galėtume suteikti pageidaujamo dydžio kreditą. Atkreipiame dėmesį, kad konkretus būsto kredito dydis, kredito palūkanų norma, mėnesio įmoka nustatoma tik atvykus į SEB banko skyrių ir priklauso nuo skolinimosi laikotarpio, klientų finansinių galimybių įvertinimo, kiek ir kokių paslaugų Jiems teikia SEB bankas.

+1Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų