Senas namas

Senas namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „senas namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Roberta

Laba diena, Esame jauna šeima, turime mažametį vaika, norime imti paskola būsto remontui, norime renovuoti sena namą, reiktu paskolos apie 30-40tūks. Abu esame dirbantys, ar norint tokio dydžio paskola imti būtinas, turto įkeitimas? Ar galima gauti kažkokias subsidijas kaip namo renovacijai? Ačiū už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Roberta, dėkui už klausimą. Parama suteikiama tik įsigijant būstą, kai jauna šeima dar neturi jokio būsto. Jūsų atveju paskolą reiktų imti kreipiantis į bankus ir išsirenkant geriausias sąlygas.

+5Buvo naudinga
Aurelijus

Sveiki. Ar bankas suteiku paskola būstui jei jis 1948m. rąstinis namas, 4 arai žemės, Švyturio g. Kaunas. Reikia 35000€ ? Mano pajamos apie 800€ atskaičius mokesčius. Esu 1971m. gimimo. Swedbankas skolintų, bet kadangi medinis, senas tai atsisakė padėti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelijau, dėkui už klausimą. Bankai įprastai nefinansuoja medinių namų, o ypač senų. Bet į klausimą gali atsakyti tik bankas ar kredito unija įvertinusi norimą pirkti būstą. Bankai vertindami būsto finansavimo galimybę atsižvelgia ar jis likvidus, kokia jo vieta ir kokios jo ateities perspektyvos.

+3Buvo naudinga
Jolita

Sveiki, ar perkant 1992 metų statybos butą galima tikėtis 15 proc. pradinio įnašo? Swedbankas teigia, jog būstas yra per senas ir pradinis įnašas turi būti 20 proc. Ką gali pasiūlyti SEB bankas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Reikia kalbėti su bankais tiesiogiai, nes tik bankas įvertinęs būstą ir peržiūrėjęs turto vertinimą gali pasakyti situaciją. Tačiau čia jau skaitosi senos statybos namas ir tikėtina, kad bus prašomas didesnis pradinis įnašas. Tačiau būna išimčių, todėl pasikalbėkite su SEB ir Luminor.

+3Buvo naudinga
Tina P.

Laba diena. Papuolėme į užburtą ratą bandydami paimti paskolą. Turime seną rastinį namą/sodybą. Statytas 1940m, žemės ūkio paskirties sklype (15ha), kaimo vietovėje. Kiek patys suprantame- namų valdos nėra. Namą norime tvarkyti iš pagrindų/rekonstruoti, nes šiuo metu gyventi jis nėra tinkamas (nusidėvėjimas 66%). Ar yra galimybė gauti paskolą iš banko namo statybai/rekonstrukcijai? Ar bankas galėtų užstatu imti namą stovintį žemės ūkio paskirties žemėje? Ir ar įmanoma gauti paskolą dalimis vis keliant vertę? Nes šiuo metu tas senas namas tikrai nebus daug vertas. Bankuose į konsultacijas užsiregistruoti neįmanoma, o interentinėse paraiškose net nėra galimybės supildyti informacijos pagal mūsų situaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tina, dėkui už klausimus. Na, čia viskas priklauso nuo statinio ir sklypo vertės. Įprastai, jeigu turtas yra mažai ko vertas ir yra nelikvidus, bankams nėra tinkamas turto įkeitimas. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais. Užsiregistruoti konsultacijoms yra paprasta, tiesiog paskambinkite bankų nurodytais telefonais ir susitarkite tinkamą abejoms pusėms laiką.

+3Buvo naudinga
Džiugas

Sveiki, turiu klausimą dėl perkamo buto mediniame name Vilniuje. Namas yra santykinai senas, registruotas 1940 metais, medinis, bankai reikalauja, kad draudimas būtinai būtų atkuriamaja verte. O draudikai atsisako drausti tokį būstą atkuriamąja verte argumentuodami, kad namas medinis ir senas. Mes esame sumokėję avansą, bet patekome į uždarą ratą - negalime gauti paskolos, nes negalime gauti draudimo. Ką rekomenduotumėte daryti tokioje situacijoje? Nejaug visų butų mediniuose namuose pirkėjai negali gauti paskolų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Džiugai, dėkui už klausimą. Iš tiesų tai bankai apskritai nenoriai finansuoja ir dažniausiai atsisako finansuoti medinius namus dėl mažo jų likvidumo ir dėl tų pačių draudimo sąlygų. Nežinau kokia tiksli situacija, bet realiai medinio namo rizika bankams be draudimo yra milžiniška, o ypač dar ir gerame rajone, kai namai mėgsta degti. Kažko protingo nepatarsiu, nebent kreiptis į kredito unijas ar finansuotis per vartojimo paskolas - bet čia jau logikos mažai. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Aurelija

Laba diena. Norėjau pasiteirauti dėl paramos jaunoms šeimoms gyvenamajam būstui įsigyti. Man 31, vyrui 33 metai esame susituokę, turime du vaikus (vienas su sunkia negalia). Abu dirbantys. Norime įsigyti arba statyti namą kaime, šiuo metu gyvename Kaune. 2017 metų vasarą nusipirkome sodybą su labai senu namu (nugriovimui, namui 120 metų). Pirkimo dokumentuose parašyta gyvenamasis namas. Šalimais nupirktos sodybos parduoda kitą namą, kurį pasitvarkius būtų galima gyventi. Ar galime gauti paramą įsigyti tam namui arba statyti naują, jeigu jau esame nupirkę sodybą, kurios būklė yra tik nugriovimui.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Dėl paramos galite pretenduoti ir tai reikia daryti savivaldybėje. Dabar dėl perkamo būsto, reikia žiūrėti, kad jis būtų 100% baigtumo. Taigi, kai vyksite į savivaldybę turite būti pasiruošę klausimą dėl galimybės įsigyti konkretų būstą ir žinoti ką ketinate įsigyti - savivaldybėje pakonsultuos.

+3Buvo naudinga
Indrė

Sveiki, norėčiau sužinoti apie galimybę nusipirkti sklypą mieste su senu namu ir jį nugriovus statyti tris kotedžinio tipo namus, iš kurių vėliau du būtų parduodami, o viename gyventume patys. Kokia galimybė gauti banko paskolą fiziniam asmeniui? Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Nemanau, kad tokia paskola būtų galima fiziniam asmeniui. Čia daugiau panašu į verslo paskolą. Tačiau galite bandyti kreiptis ir pasiteirauti bankų. Kitas, realesnis variantas, bandyti kalbėtis su kredito unijomis.

+4Buvo naudinga
Simona

Sveiki, jei nuo kitų metų patvirtins įstatymą jaunos šeimos ieškančios pirmųjų savo namų, ar mes galėsime pretenduoti paramą gauti, jei turime sodybą kurioje yra gyvenamos paskirties namas (kuris yra senas, reikalingas kapitalinis remontas)?... Ar mes turėsime teisę į paramą mažame regione pirktis butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Jeigu turite jau nekilnojamojo turto - abejoju, nes tai parama pirmajam būstui įsigyti. Tačiau palaukite kol išeis įstatymas ir galėsite viską detaliai patikrinti. Gyvenamosios paskirties namas manau bus traktuojamas kaip būstas.

+3Buvo naudinga
Lauryna

Sveiki, Turiu keletą klausimų:

1. Ar perkant senos ir naujos statybos būstą reikiamo pradinio įnašo dydis skiriasi? Jei taip, koks jis senos statybos būsto įsigijimo atveju? Nuo kurių metų statyti namai jau atitinka naujos statybos namo apibrėžimą?

2. Ar perkant senos statybos būstą suteikiama paskola remontui? Koks jos galimas dydis?

3. Ar perkant naujos statybos būstą suteikiama paskola įsirengimui? Jei taip, kokio dydžio ji gali būti. Iš anskto ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lauryna, dėkui už klausimus. Atsakymai:

1. Dažnu atveju bankai finansuoja 85% naujos statybos būstą, o senos statybos iki 80-85%. Tačiau tai vėlgi labai individualu ir priklauso nuo pačio vertinimo. Gali būti senas namas, bet labai likvidus ir jis taip pat gali būti finansuojamas 85%, tačiau jeigu bus senas namas, prastoj vietoj, nelikvidus, tuomet tokio būsto bankai apskritai gali nefinansuoti;

2. Gali būti suteikiama remonto paskola jeigu Jūsų pajamos ir kitos aplinkybės tai leidžia, o taip pat priklausys nuo Jūsų individualaus atvejo. Taip grubiai tariant, jeigu pirksite senos statybos būstą ir prašysite paskolos remontui, tuomet būsto paskolos ir paskolos remontui suma įprastai negalės viršyti būsto vertės. Kitas variantas yra imti vartojimo paskolą remontui.

3. Taip suteikiama, bet taip pat priklausys nuo būsto vertės ir būsto/remonto paskolų sumos. Taip pat būsto remonto paskola išduodama ir šiek tiek kitaip. Pvz. Jums reikia paskolos remontui, bet būsto vertė yra per maža, tuomet Jūs su banku pasirašote sutartį, kad kai įsirengsite būstą (t.y. pakelsite būsto vertę iki reikiamos vertės) bankas padengs sutartą sumą. Gaunasi tokia lyg atvirkštinė paskola.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų