Paskolos principas

Paskolos principas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „paskolos principas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Regimantas

Laba diena, perku būstą, kurio vertė ~55tūkst, pradinį įnašą jam turiu. Perku tuščias sienas, taigi apdailai dar reikės apie 18tūkst, ir apie 10tūkst įrengimui, na, žodžiu, kad noriu paskolos apie 80tūkst, bankuose buvau, visur tiek gaunu, viskas gerai. Tik klausimas kada išmokami pinigai įrengimui? Ar pirma sutariu su rangovu, kad jis padaro dalinę apdailą, ir taip pasikeliu vertę ir atsiskaitau vėliau ar koks principas? Ir likusieji 10tūkst, reikalingi virtuvei ir tt, kokiu būdu/pagrindu jie yra išmokami? Na man šiek tiek neaišku kaip tas procesas turi atrodyti, ar aš gausiu etapais pinigus(jei taip, kokie jie turėtų būti) kaip bankui paaiškinti mano norimus 30tūkst įrengimui? Galėtumėte gal visą mechanizmą paaiškinti? Ačiū labai!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Regimantai, dėkui už klausimą. Viskas priklauso nuo pasirinkto banko ir individualios situacijos. Tačiau įprastu atveju, yra taip, kad bankas negali skolinti daugiau nei turtas yra vertas ir tai yra numatyta atsakingo skolinimo nuostatuose.

Pavyzdžiai:

1) Jūsų perkamas turtas yra vertas 55 tūkst. eurų, o pardavimo kaina yra 55 tūkst. eurų, Jūs nuo tos sumos sumokate 15% pradinį įnašą, o likusią sumą sumoka bankas pardavėjui. Taigi, bankas nebegali Jums skolinti daugiau, nes nebėra įkeisto turto užnugario. Todėl tokiu atveju turite pakelti vertę savomis lėšomis, vertintojas turi įvertinti ir Jums būtų išmokamas skirtumas tarp to kas buvo ir to ką įvertino, bet jau po to, kai pats įsirengsite;

2) Jūsų perkamas turtas yra vertas 55 tūkst. eurų, o pardavimo kaina yra 40 tūkst. eurų, Jūs nuo tos sumos sumokate 15% pradinį įnašą, o likusią sumą sumoka bankas pardavėjui. Taigi, dabar jau yra taip, kad bankas gali paskolinti grubiai 15 tūkst. (tačiau dar suma gali 15% pamažėti dėl 85% LB reikalavimo) įrengimui prieš įsirengiant būstą, nes turtas yra vertas daugiau nei Jums bankas paskolino.

Taip pat gali būti ir kitų atvejų su individualiom bankų skolinimo programomis, bet įprasti atvejai yra tie, kuriuos išvardinau aukščiau.

+5Buvo naudinga
Jonas

Sveiki, turėjau paslaugos gavimo sutartį su įmone, tačiau ji apgavo, nesuteikusi tinkamai paslaugų, ko pasekoje nesumokėjau pinigų (suma iki 200eur). Tačiau įmonė perdavė mano skolą anstoliams. Pamačiau antstolių laišką, kai jau vėlavau sumokėti 1 dieną, tačiau tą pačią dieną skolą sumokėjau. Ar ateityje turėsiu problemų su paskolos gavimu? Ar šis reikalas "kabės" banko sistemoje? Jeigu taip, ar po kažkiek laiko jis pranyksta?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Priklauso nuo situacijos, rekomenduoju pasitikrinti creditinfo. Bankai vertina ne tik įrašą apie skolą, bet ir priežastį. Visi įrašai turėtų būti sistemose, bet galioja ir logikos principas kodėl ir už ką. Sėkmės.

+3Buvo naudinga
Ignas

Sveiki, nusipirkau Kaune sklypą, planuoju statyti namą 150kv. Planuoju iš savų lėšų pasidaryti projektą, ir pastatyti dėžutę. Namo baigtumui reikėtų 40 tūkstančių paskolos. Ar imant namo baigtumui reikės pradinio įnašo ar užteks bankui įkeisti sklypa su namų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ignai, dėkui už klausimą. Bet kokiu atveju reikės pradinio įnašo. Namo statyba tikėtina, kad bus finansuojama dalimis. Priklausomai nuo sumos, bet principas: įsirengiate - vertinate - padengia. Ir taip gali reikėti kad ir 3 kartus "žaisti". Plačiau pasiskaitykite čia: namo statybos paskola. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Kokios sąlygos gauti paskolą butui, dirbant užsienyje, Danijoje? Kiek pradinio įnašo reikia turėti? Per kiek laiko persiunčiama paskola į prašančiojo sąskaitą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Sąlygos nėra tokios pačios, kaip kad dirbantiems ir pajamas gaunantiems Lietuvoje. Yra tam tikrų išlygų. Dėl būsto paskolos pajamas gaunant ne eurais pirmiausia kreipkitės į DNB banką, jie siūlo 70% finansavimą, o 30% reikės pačių pradinio įnašo. Swedbank šiuo metu pakeitė sąlygas ir užsienio valiuta gaunantiems asmenims padarė išlygą ir išduoda paskolą tik tuo atveju, jeigu Lietuvoje yra dirbantis laiduotojas. Swedbank principas yra toks, kad tiek, kiek Lietuvoje laiduotojas uždirba, tiek užsienyje dirbančio pajamų prisidės. T.y. jeigu laiduotojas uždirba 800 eurų per mėn., tuomet bendros paskolos dalininkų pajamos galės būti maksimaliai 1600 eurų. Pagal pajamas bus skaičiuojamos ir paskolos sąlygos. Labai svarbu prieš imant būsto paskolą, jau turėti išsirinkus būstą ir pateikti bankui vertinti. Gali būti atvejis, kad bankas negalės finansuoti tokio tipo būsto ir pan.

Būsto paskolos procesas užtrunka nuo 2 iki 6 savaičių. Priklausomai nuo situacijos.

+3Buvo naudinga
Tomas

Norėjau, kad paaiškintumėte anuitetinio metodo su kintamomis palūkanomis įmokų apskaičiavimo metodą. Mano supratimu, mokant šiuo metodu, nėra taip, kad įmokos visada pastovios. Jos pastovios tik tą laiką, iki kol perskaičiuojamos palūkanos (pvz. 6 ar 12 mėn). Euribor normai pakilus virš nulio įmokos turėtų didėti ir jos niekada nebus mažesnės nei dabar kai Euribor neigiamas. Kaip būtų tokiu atveju, jei tarkim 30 000Eur paskola 25 metams su 1.8% marža ir 0% euribor mokama pirmus 5 metus, o paskui staiga euribor pakyla tarkim iki 5%? Kokia būtų įmoka po 5m? Ar ji skaičiuotųsi nuo tam momentui neatiduoto kredito, ar nuo visos 30000Eur sumos? Ačiū už išaiškinimą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Yra du esminiai momentai ir pasirinkimai. Vienas: linijinio (kintamas) arba anuiteto (pastovus) būsto paskolos grąžinimo metodas ir kitas kintamos arba fiksuotos palūkanos. Šie du momentai yra sudėtiniai paskolos faktoriai, bet reiškia skirtingus dalykus.

Linijinio (kintamo) arba anuiteto (pastovaus) paskolos grąžinimo metodo esmė yra nuo paskolos likučio suformuoti mokėjimo grafiką. Linijiniu mokant didesnę sumą pradžioje, tačiau kas mėnesį įmokai mažėjant. Anuitetu mokant mažesnę įmoką pradžioje, bet tokią pačią iki likusio termino. Abiem atvejais keičiantis palūkanoms išlieka įmokos skaičiavimo principas toks pats, bet palūkanoms keičiantis perskaičiuojama pagal tą dieną esantį paskolos likutį, o ne pagal pradinę paskolos sumą.

Šiek tiek kitaip yra jeigu palūkanas užfiksuotumėte. T.y. renkatės ne kintamas, o fiksuotas. Tada palūkanos nesikeičia sutartą laikotarpį, bet fiksuotų palūkanų dydis už kintamų būna didesnis.

+7Buvo naudinga
Gintaras

Sveiki, Situacija tokia, bankas neduoda būsto paskolos namo statybai (duoda kaip yra stogas) šiek tiek trūksta iki to lygio, todėl imama vartojimo paskola. Kaip bankas duoda būsto paskolą įsiregnimui tai refinansuoti vartojimo paskolą sakė galima. Tačiau klausimėlis, kaip bankas duoda būsto paskolą įrengimui jis duoda visus pinigus ar reikia nuolat namo įvertinimą daryti ? Planuojama kad reikės viso 50 000€, tai jeigu vartojimo paskola 12 000, o namą įvertina 40% (pamatai+sienos+stogas) gaunasi 20 000 vertė, ir nuo įvertintos sumos duos 80% ar 100% ? Ir kaip su refinansavimu, jeigu duoda 80% kas yra 16 000€ tada refinansuoji 12 000€ ir realiai gauni 4 000€ ? Sudėjus juos vėl namo vertinimą padarius tarkim bus 50% - 25 000€, ir jie tada nuo skirtumo kuris yra 5 000 duos pinigus ? Bankui mokama paskola iškarto ar pastačius namą iki 100% ? Jeigu iškarto, tai mokama nuo tos sumos kurią bankas išdavė ar nuo planuojamos visos ? Ačiū už atsakymus :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintarai, dėkui už klausimą. Nuo įvertintos sumos gausite 80%:

  • 20 000 eurų vertė, gaunate 16 000 eurų finansavimą (80%);
  • +5000 eurų pakilo vertė, gaunate 4000 eurų finansavimą (80%);
  • +25 000 eurų pakilo vertė, gaunate 20 000 eurų finansavimą (80%);
  • viso vertę padarėte 50 tūkst. ir gavote 40 tūkst. eurų finansavimą (80%);
  • ir t.t. kol pasieksite 100% baigtumą. Taip pat bus griežti terminai iki kada turėsite pasiekti tą 100%.

Principas toks, bet taip pat turite atitikti ir banko reikalavimus dėl pačio finansavimo ir būtent 80% finansavimo, o ne mažiau. Dėl refinansavimo derinkitės su banku kaip Jums patogiau ir kaip galimybės leis.

+6Buvo naudinga
Audra

Sveiki, Kokia tvarka suteikiamos paskolos namo statybai? Kartu su draugu planuojame statyti namą nuosavoje žemėje, sklypo vertė apie 40 000 eur. Sklype namo pamatų nėra. Namo statybos samata apie 60 000 eur., pajamos pakankamos paskolai gauti, kaip bankas nustatys kokiom dalim suteikti paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audra, dėkui už klausimą. Namo statybas bankai dažniausiai finansuoja 80% sumos, tad 20% reikia turėti patiems. Finansavimas namo statybai vyksta etapais:

  • įrengiate pamatus, darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo;
  • statote namą, darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo;
  • atliekate vidaus darbus (pertvaras, grindis, elektra, santechnika), darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo;
  • įsirenginėjate pilnau vidų, darote vertinimą - bankas finansuoja 80% nuo įvertinimo.

Labai grubus principas yra toks, tačiau dalys pagal ką bus vertinama ir kokiais etapais skirstomi darbai ir finansavimai gali skirtis individualiai. Svarbu atlikti darbus laiku, pagal sutartą su banku laikotarpį - pasistenkite nevėluoti.

+12Buvo naudinga
Sesi

Sveiki. Jeigu būsto paskola pasirašoma 30-čiai metų, tačiau praėjus 10 metų norima parduoti šį būstą, kokie yra taikomi apribojimai pardavimo sandoriui? "Turi būti padengta paskola, už kurią įkeistas parduodamas turtas" - ką tai reiškia? Tarkim būstas buvo nusipirktas už 61 000 Eur, tačiau paskolos iš banko suma buvo 41 000 Eur, tai tokiu atveju įkeistas būstas negali būti parduotas mažiau nei už 41 000 Eur?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kai perkate būstą už pinigus pasiskolintus iš banko, būstas kol neišsimokate paskolos priklauso bankui - yra įkeistas. Tad Jūsų minėtas teiginys reiškia, kad norėdami laisvai disponuoti turtu turite anksčiau ar laiku pagal terminą grąžinti paskolą, tačiau pagal sutartyje numatytas sąlygas. Kol to nepadarysite, būsto parduoti negalėsite, nes jis priklauso bankui.

Principas toks. Jeigu būstą parduosite už didesnę sumą nei yra likusi išsimokėti bankui ir ją grąžinsite bankui, jums liks skirtumas nuo paskolos sumos. Jeigu norėsite parduoti būstą ir pardavimo sumos neužteks padengti likusiai paskolos sumai, tuomet reikės derintis dėl naujų paskolos sąlygų ar kitų galimybių su banku.

+10Buvo naudinga
Tatjana

Sveiki. Turiu klausimą. Dirbu užsienyje 6 metus. Norėčiau paimti paskolą apie 25000 eurų būstui. Mėnesinės pajamos 1400 eurų į rankas. Koks būtų pradinis įnašas, turiu sąskaitą Swedbank. Gyvenu viena. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tatjana, dėkui už klausimą. „Swedbank” banko klientams, dirbantiems ir gaunantiems pajamas užsienyje, dažniausiai prašomas 50% pradinis įnašas, o taip pat reikalingas ir laiduotojas. Kituose bankuose sąlygos gali skirtis, tačiau principas bus panašus.

Norėdama gauti tikslesnius bankų pasiūlymus, užpildykite paskolos paraiškos formą.

+8Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų