Sutarties sąlygos

Sutarties sąlygos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sutarties sąlygos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Matas

Laba diena. Situacija tokia: būdami sugyventiniai pasėmiau paskolą būsto. Dabar skiriamės. Ar galiu prašyt kad dalį paskolos mokėtų sugyventinė ir butą dalinti per pusę?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laba diena! Jei skiriatės su sugyventiniu ir norite, kad jis prisidėtų prie būsto paskolos mokėjimo bei dalintumėtės būstu, tai yra įmanoma, bet reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų.

Pirma, svarbu suprasti, kad paskolos sutarties sąlygos, kurias sudarėte su banku, išlieka galiojančios. Jei paskola buvo pasiimta tik jūsų vardu, pagal banko akis, atsakomybė už paskolos grąžinimą išlieka jūsų.

Norint, kad jūsų sugyventinė prisiimtų dalį atsakomybės už paskolą, turite susitarti su ja ir pakeisti esamas paskolos sutarties sąlygas. Tai reiškia, kad turėsite kreiptis į banką ir aptarti galimybę įtraukti sugyventinę kaip bendrą paskolos mokėtoją. Bankas turi sutikti su šiais pakeitimais ir jie gali reikalauti papildomų dokumentų ar patikrinimų.

Dėl būsto dalijimosi, tai turėtų būti atliekama per teisinį procesą. Galite susitarti su sugyventine dėl būsto vertės dalijimo arba kreiptis į teisininką, kuris padėtų jums sudaryti oficialų susitarimą.

Atminkite, kad tokie finansiniai ir teisiniai klausimai gali būti sudėtingi, todėl patartina pasitarti su teisininku ar finansų specialistu, kad užtikrintumėte, jog visi jūsų interesai yra tinkamai atstovaujami ir apsaugoti.

+3Buvo naudinga
Raimondas

Sveiki, Pagal turimą su banku būsto kreditavimo (2006 metų) sutartį bankas pranešė apie paskolos palūkanų normos keitimą (didinimą). Ar man pateikus oficialią užklausą bankui jis turi pagrįsti palūkanų keitimą. T. y. paaiškinti priežastį kuo remiantis (kokiais rodikliais) didinama palūkanų norma? Jokių sutarties punktų su bankų nesu pažeidęs, kredito gražinimo įmokos mokamos tvarkingai. Palūkanos fiksuotos 5 metams, periodo laikas baigiasi vasario mėn. Sutartyje nenumatytas vienašališkas sutarties (punktų) keitimas išskyrus atvejus kai pažeidžiamos sutarties sąlygos. Ar šiuo atveju banko sprendimas gali būti vertinamas kaip vienašališkas (nenumatytas sutartyje) veiksmas? Kaip elgti nesutinkant su banko siūlymu, bet neturint galimybių atsisakyti jo paslaugų? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Almantė

Laba diena, vasario 23d. pasirašėm preliminarią sutartį, sumokėjom 1000eur. dydžio avansą. Sutarties sąlygos buvo tokios: pardavėjas įsipareigoja iki kovo30d. parduoti, o pirkėjas iki tos pačios dienos nupirkti nekilnojamą turtą. Pirkėjui negavus iš banko mėnesio laikotarpiu skaičiuojamų nuo sutarties pasirašymo momento paskolos, kuri atitinka pardavimo kainą, pardavėjas gražina pirkėjo sumoketą avansą, o sutartis nutraukiama. Prasidėjus pandemijai, stojo visi darbai, iš banko patvirtinimą apie suteikiamą paskolą gavom tik bandžio 02d. Dėl susiklosčiusios situacijos, mano darbovietėje pradėjo masiškai atleidinėti darbuotojus, sumažino įkainius. Auginam du mažus vaikus. Nebuvau tikra, ar nebūsiu atleista, būstas buvo su daline apdaila, pasirašius su banku sutartį vėl įsipareigoju per metus jį įrengti ir priduoti. Dėl pandemijos nebuvau garantuota dėl medžiagų ir darbų sklandumo. Todėl pasvėrus visus variantus, nusprendėm nutraukti preliminarią sutartį. Paskambinus kelis kartus pardavėjui dėl avanso grąžinimo nesileido į kalbas, numesdavo ragelį. Ar galim tikėtis atgauti avansą? Dėkui

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Donatas

Sveiki. Man draugė ar sugyventinė labiau tiktų davė 30% pradinio įnašo namui pirkti. Pati nenorėjo eiti į banką ir sutartį dviese darytis. Na, kad namas būtų abiejų, o įmokas mokėčiau aš. Ir dabar kai namas nupirktas, ji nori kad aš užrašyčiau jai pusę namo. Aš tai ne prieš. Bet juk 70% priklauso bankui. Tai ir klausimas ar aš galiu kokių nors metodu užrašyti jai pusę namo ir toliau sėkmingai mokėti įmokas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Visų pirma, bankui priklauso 100% namo, kai tik išmokėsite paskolą, bankui namas nebepriklausys, o iki tol Jūs neturite jokios teisės be banko perleisti ar įkeisti būsto. Dėl perrašymo reikia kalbėti su banku ar galima prijungti Jūsų draugę prie sutarties, jeigu galima, tuomet reikėtų pervertinti sutartį, žiūrėti kokie bus mokesčiai, kaip keisis sąlygos ir pan. Be banko leidimo, į paskolos sutartį įtraukti draugės negalėsite.

+3Buvo naudinga
Rasa

Sveiki, situacija tokia. 2008m ėmėme būsto paskolą. Paskola ėmėme su sutuoktiniu ir kadangi tada pajamos buvo mažos, kaip laiduotojas buvo tėtis. Po visų formalumų pamatėme dokumentuose, kad tėtis tapo bendraskoliu ir turto bendrasavininku. Į dokumentus atkreipėme dėmesį po kai kurių nekilnojimo turto dokumentų tvarkymo. Nes, žinoma pasitikėjome banko darbuotoja, kad tėtis laiduotojas, buvome jauni (aišku pačių kaltė per neatidumą ir nesupratimą). Dabar situacija tokia, norime tapti su sutuoktiniu vieninteliai turto savininkai ir paskolos gavėjai, kad tėčiui nebūtų jokių įpareigojimų. Mokesčius visus ir visus turto tvarkymo - draudimo, paskolos mokėjimas ir kiti privalomi mokesčiai visada mokami mūsų. Visi įsiareigojimai piniginiai vyro vardu, nei aš, nei tėtis negavome jokių sąskaitų mokėjimui ir t.t. Turtas ir paskola dominuoja visur visų triejų vardu, viena mokama suma (120€) kas mėnesį, nėra dalinama į 3 dalis, ją moka ir sąskaita gauna vienas vyras, o aš ir tėtis ne. Turtas dalinamas i tris dalis lygiomis dalimis, o paskolos įmoka ne. Taip kaip taip gali būti, kad iš trijų bendraskolių moka vienas visus įsipareigojimus, o kiti ne, bet visi trys yra bendrasavininkai. Kaip galėtume viską susitvarkyt, kad tėtis niekur nebefiguruotų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Na, taip jau būna šeimose, kad traktuojamos bendros šeimos pajamos, o mokėtojas vienas. Juk šeima nesako čia mano pinigai, o čia tavo pinigai, viskas yra bendrai. Taip pat ir būsto paskolos yra išduodamos šeimoms, bendrą buitį vedantiems asmenims. Jūsų atveju ir tėtį dėl geresnių būsto paskolos sąlygų įtraukė kaip paskolos gavėją. Jeigu norite, kad tėtis nefigūruotų būsto paskolos sutartyje, reikia persirašyti sutartį su banku. Nuvykite į banką pasiteiraukite kokios sutarties persirašymo sąlygos, kiek mokesčių mokėsite, kaip keisis sutartis ir t.t. Gavę visą informaciją pasverkite ar tikrai verta persirašyti sutartį, nes kai kuriais atvejais tai gali būti brangu.

+3Buvo naudinga
Vaida

Sveiki, kokiu atveju bendraskolis gali išstoti iš bedraskolio prievolės? Paskolos gavimo metu su sutuoktiniu ėmėme būsto paskola dviese, aš buvau bendraskolė. Visada paskolos įmokas mokėjo sutuoktinis, kuris po skyrybų susitvarkė dokumentus, kad savininkas išmokėjimo atveju tik jis ir toliau moka įmokas. Būste gyvena jis su nauja šeima - o aš likau bendraskolė tik banko dokumentuose. Tad klasuimas: ar yra galimybė kažkokiu būdu nebebūti bendraskoliu? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. Reikia gauti banko sutikimą ir persirašyti su banku sutartį, kad nefigūruotumėte sutartyje. Sutarties keitimas gali kainuoti ir gali pasikeisti sąlygos, nes reikės viską iš naujo pervertinti. Turite kreiptis su buvusiu vyru į banką dėl galimybių.

+3Buvo naudinga
Sabina

Susidūriau su tokia pat situacija. Bet buvęs vyras kategoriškai atsisako daryti šią procedūrą. Reiškia esu priversta būti bendraskole. Ar galima be buvusio sutuoktinio tai padaryti?

+1Buvo naudinga
Eglė

Sveiki, turiu buto paskolą su bendraskoliu. Ar įmanoma butą persirašyti tik savo nuosavybei, jei bendraskolis sutinka,nes tiek pradinis įnašas tiek paskolos mokėtojas esu aš. Visi pavedimai daromi tik mano vardu. Jis sutinka, kad jis yra tik benraskolis, ir sutinka pasirašyti sutartį, kurioje įrašyta, kad prie paskokos paėmimo ir dengimo finansiškai neprisideda. Ačiū už atsakymą. Pagarbiai: Eglė

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Reikia tartis su banku, ar bankas sutiks ir ar Jūsų galimybės leis prisiimti įsipareigojimą. Tam reikės keisti sutartį ir yra tikimybė, kad keisis sutarties sąlygos, taip pat reikia pažiūrėti kiek kainuos sutarties keitimas. Bet kokiu atveju, susisiekite su banku.

+3Buvo naudinga
Karolina

Laba diena. Ar įmanoma būsto paskolą perkelti kitam žmogui? Jei imi savo vardu tarkim, o po metų tą paskolą ir būstą perašai kitam asmeniui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karolina, dėkui už klausimą. Įprastu atveju negalime, bet reikia kalbėti su banku, kiek kainuotų sutarties perrašymas ir kaip pasikeistų sąlygos. Kiekviena sutartis yra individuali ir sąlygos parinktos būtent tai šeimai ar asmeniui.

+7Buvo naudinga
Darjuš

Sveiki, ruošiamės skirtis su žmona. Sutarėm, kad pusę skirtumo žmonai atiduosiu ir namą pasiliksiu sau. Šiam momentui pilnos palūkanos mums yra 1.6%, bet reikės paskeisti sutartį ar pakeitus sutartį reikės moketi už sutarties keitimą ir palūkanos perskaičiuojamos iš naujo ir bus pagal tą dieną galiojančias bankę? Ar keisis asmeninė marža? Kiek žinau jos dabar yra daug didesnės naujiems klientams. Ačiū labai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Darjuš, dėkui už klausimą. Reikia skaityti sutartį, kokios sąlygos yra numatytos tuomet, kai keičiate sutarties sąlygas. Taip, reikės keisti sutartį. Įkainiai skiriasi priklausomai nuo banko ir pasirašytos sutarties. Maržos dydis priklausys nuo derybų ir banko vertinimo bei galimybių.

+5Buvo naudinga
Ingrida

Sveiki. Planuojame su draugu imti būsto paskolą. Tačiau šiuo metu galiu imti tik viena, nes draugas pakeitė darbovietę ir jo pajamų nerodo. Buvome keliose vietose, pagal mano pajamas 483 e gaučiau 28000e paskolos. Norime pasiimti skubiai, nes greitai išeisiu į dekretą ir tada pajamos mano mažės. Ar pasiėmus paskolą ir tik po to išėjus dekreto ir vaiko auginimo atostogų paskolos grąžinimo suma nekinta? Niekas nebepersiskaičiuoja, mokėsiu kaip ir mokėjus į mėn. nustatytą sumą bankui? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Jeigu jau pasirašysite sutartį su banku ir gausite paskolą - sąlygos nesikeis jeigu vykdysite visus sutarties įsipareigojimus, nevėluosite ir kt.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų