Butas abiejų

Butas abiejų. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „butas abiejų“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Saulius

Labas vakaras, esu našlaitis netekęs abiejų tėvų iki 18m, šiuo metu man 24m. Tačiau mums su sese paveldėjimo teise buvo paliktas butas, mes buvome bendraturčiai, prieš 3 metus mes jį pardavėme. Ar čia skaitosi kad buvome įsigiję butą ar ne? Ar visgi galime gauti paramą pirmajam būstui įsigyti? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Snežana

Laba diena, Esame su draugu nevedę, eisime į bankus dėl paskolos būstui, tačiau pradinio įnašo neturime, todėl planuojame, kad vienas paims paskolą būstui, o kitas pradinui įnašui, ar tokia galimybė įmanoma ir kaip tokiu atveju tapti bendraskoliu, kad kiek paskolos kiek butas būtų abiejų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Snežana, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui skolintis negalima.

+3Buvo naudinga
Martyna

Sveiki, Esame su draugu nusipirkę butą, tačiau paskola buvo paimta tik draugo vardu, butas registruotas irgi jo vardu. Pradinis įnašas, remonto išlaidos, mokėjimai yra abiejų. Ar galima būtų su banku persirašyti sutartį kaip bendraskolių po tam tikro laiko? Ar galima būtų turtą įteisinti tokiu atveju ant abiejų lygiomis dalimis? Ar būtų dar be šito kitoks variantas neskaitant santuokos, kuriuo galėtume įteisinti turtą ant abiejų lygiomis dalimis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martyna, dėkui už klausimą. Galima, tačiau tam turi pritarti bankas. Atminkite, kad visas turtas įgytas iki santuokos yra atskiras, tad santuoka negarantuoja turto paskirstymo lygiomis dalimis. Kreipkitės į teisininką ir banką, sutarties perrašymas įmanomas.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Norėčiau sužinoti ar mano dukra, kuri ištekėjo š.m. rugsėjo pirmą dieną, turi galimybę gauti paramą pirmam būstui įsigyti jaunoms šeimoms (turi vieną vaiką). Situacija neaiški todėl, kad jos vardu prieš keletą metų yra paimta paskola iš banko butui įsigyti. Kadangi aš, jos mama, gyvenu užsienyje, tai neturėjau galimybės gauti paskolos, o dukroms (dar yra kita dukra), reikėjo gyvenamojo būsto. Esu išsiskyrusi prieš penkerius metus, jokio turto po skyrybu negavau. Dirbanti dukra sutiko jos vardu imti paskolą, bet visas išlaidas, susijusias su būsto pirkimu ir paskolos grąžinimu moku aš, darau reguliariai pavedimus iš Airijos į jos banko saskaitą. Ji gyvena nuomotame bute su vyru ir dukrele, o tame bute gyvena kita mano dukra. Kadangi pradinis buto įnašas ir visi kiti pavedimai yra apmokami iš mano banko saskaitos Airijoje, ar yra galimybė įrodyti, kad tai ne mano dukros butas, ne jos nuosavybė, o mano, ir kad ji neturi faktiškai jokio realaus gyvenamojo ploto ir jai reikalinga valstybės parama. Kitas klausimas būtų toks - jeigu jaunas žmogus, kuris dirbo ir užsidirbo pajamų, būdamas dar vienišas, ir įsigijo būstą iki santuokos, nebeturi teisės, kiek suprantu, būnant santuokoje gauti paramą šeimos pirmam būstui įsigyti. Kodėl asmeninis turtas prilyginamas kaip abieju sutuoktinių, nors jis įsigytas dar prieš santuoką? Ir tada kodėl vieni, kurie nesutaupė iki santuokos, verti gauti paramą, o kurie sunkiai dirbo iki jos, jau neverti valstybės paramos? DĖKUI UŽ ATSAKYMUS IŠ ANKSTO.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų dukra jau turi būstą, todėl parama nepriklauso. Nebent dar galioja ši 5 metų sąlyga, tuomet parama įmanoma:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma.

Paramos jaunoms šeimoms suteikiamos būtent tam, kad paremti tas šeimas kas nesugebėjo užsidirbti per tą laiką ir iš tiesų reikia pagalbos. Tie, kam pasisekė, dirbo, užsidirbo, parama nesuteikiama, nes šiuo atveju yra kam labiau reikia pagalbos.

+4Buvo naudinga
Vilma Racickiene

Sveiki.Gaila,bet atsakymas daugiau negu keistas.Aiskiai isdesciau esama situacija su irodymais,kad tai ne dukra isigijo ta buta,juo labiau uzsidirbo,o atsakyme teigiama,kad dukrai pasiseke uzsidirbti pinigu ir nusipirkti buta.Daugiau negu neprofesionalu toks atmestinis poziuris i klausima.Bet kokiu atveju dekui.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūsų klausimas buvo "Ar gali mano dukra gauti paramą". Atsakymas buvo: Negali. Su paaiškinimu kodėl.

Nelabai suprantu kur Jūs matote atmestinumą, paaiškinkite. Ar aš Jums turiu pasakyti kodėl vyriausybė leidžia tokius įstatymus? Savo laiką skiriu visiems atsakydamas į klausimus visiškai be jokio atlygio, norėdamas padėti žmonėms. Na, bet dėkui už Jūsų nuomonę. Linkiu sėkmės!

+8Buvo naudinga
Dalia

Sveiki. Esu studentė, tuoj baigsiu mokslus ir dirbsiu pagal verslo liudijimą. Turiu draugą, kuris ruošiasi imti būsto paskolą. (jo pajamos normalios, būsto paskolą gaus) Ar įmanoma nuėjus į banką pasirašyti kažkokį dokumentą, kad butas priklausys abiems, nors įmokos bus iš jo? Gal turit patarimų kaip pasielgti tokioj situacijoj, kadangi tikiu, jog nemažai jaunų žmonių ima paskola dviese, būdami dar nesusituokę.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dalia, dėkui už klausimą. Susituokus būtų kur kas lengviau, o esamu atveju Jūs neturėdama darbo niekaip neprisidėsite prie būsto paskolos, tad bankas turėdamas Jus kaip skolininkę nebus patenkintas ir galimai prieš išduodant paskolą dar suprastins paskolos sąlygas. Patarčiau pasikalbėti su bankais ir paprašyti įvertinti Jūsų situaciją, pajamas ir galimybes.

+4Buvo naudinga
Raimonda

Laba diena, Su sužadėtiniu išsirinkome butą, kurį norėtume pirkti. Norime, kad butas būtų mūsų bendra nuosavybė. Situacija yra tokia, kad vienam iš mūsų bankas šiuo metu nesuteikia paskolos, nes nesenai buvo keistas darbas. Kaip galėtume pasielgti šioje situacijoje? Gal po santuokos būtų galima persirašyti sutartį banke, kad paskola ir turtas būtų mūsų abiejų? O gal galima daryti taip, kad paskolą ima vienas asmuo, o nuosavybė pas notarą įregistruojama kaip mūsų abiejų turtas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raimonda, dėkui už klausimą. Geriausias variantas būtų palaukti reikalaujamą terminą ir tik tuomet imti būsto paskolą. Ne veltui yra tie reikalavimai. Tačiau jeigu jau mėginsite, tuomet jeigu pajamos leidžia, gali imti vienas asmuo, o po to notariškai pasirašyti bendrą nuosavybę su banko sutikimu. Atminkite, kad su dviejų asmenų pajamomis gausite didesnę sumą ir tikėtina, kad geresnes sąlygas - siūlyčiau palaukti.

+3Buvo naudinga
Dijana

Laba diena, turime nuosavą butą be paskolos nedideliame Lietuvos mieste (nebuvo imta paskola). Turime vartojamąją paskolą (150 Eur per mėn. 5 metams). Abiejų pajamos apie 1600 Eur į rankas plius vyro kintami priedai (apie 150-200 Eur). Taip pat turime du mažamečius vaikus. Norime investuoti į nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir jį nuomoti. Kaip bus vertinamos mūsų pajamos? kaip gyvenančių Vilniuje (nes butas bus perkamas Vilniuje) ar kaip gyvenančių ne didmiestyje? Ir kokio dydžio (procentais) pradinį įnašą turime turėti pirkdami butą senos statybos name, iki 1985 m.? Taip pat domina, kokios paskolos sąlygos norint įsigyti ne vieną, o kelis butus nuomai (dar po kelių metų)?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dijana, dėkui už klausimą. Pagal Jūsų pajamų dydį nelabai bus skirtumo ar pajamos bus vertinamos pagal tai kur gyvenate ar pagal tai kur perkate turtą. Įprastai yra vertinama pagal tą miestą, kuris yra deklaruotas kaip gyvenamoji vieta. Minimalus pradinio įnašo dydis yra 15%, tačiau jis gali didėti priklausomai nuo banko vertinimo. Antrą būstą galėsite pirkti su paskola jeigu užteks pajamų, tačiau antrajam būstui įprastai prašomas didesnis pradinis įnašas.

+3Buvo naudinga
Agne

Sveiki! Norėčiau paprašyti Jūsų patarimo. Planuoju imti būsto kreditą. Turiu siūlymus dviejų bankų: Swedbanko ir Nordeos. Siūlomos maržos skirtumas tarp jų abiejų yra 0,15% Nordea naudai, tačiau turėčiau papildomai rinktis Investicinį arba Gyvybės draudimą. Swedbank siūlo lankstesnes mokėjimo pradelsimo sąlygas, tačiau, turėčiau moket papildomą sutarties administravimo mokestį ir daryti papildomą turto vertinima 85% kreditui gauti, nes prieš priduodant butą bus atliktas buto permatavimas ir mano butas jau dabar žinoma, kad bus šiek tiek didesnis nuo planuoto prieš statybas. Tuo tarpu Nordea dengs 85% bet kokiu atveju, jei nuokrypis nuo prašytos sumos nedidesnis nei 20%. Sakykit Jūsų nuomone, kurį banką būtų verta rinktis šiuo atveju, nes aktualu ir kredito atžvilgiu, ir kaip pagrindinio banko pasirinkimo atveju. Ačiū už Jūsų atsakymą!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Pasakyti kurį banką rinktis tikrai negaliu, kadangi sprendimą turite priimti pati. Tačiau patarčiau rinktis tą banką, kuriam mažiausiai sumokėsite palūkanų, įvairių administracinių mokesčių, įmokų už papildomus produktus. Tikrai neverta prisirišti tik prie vieno banko, jei Nordea siūlo geresnes sąlygas po visų mokesčių - rinkitės Nordea, o jeigu bus netinkama Nordea infrastruktūra kas liečia bankomatus, bankų skyrių skaičių (jeigu vykdysite kasdienes operacijas), tuomet pasirinksite tą banką, kuris visa tai turi. Išlaidos naujos sąskaitos/kortelių atidarymui naujame patogesniame banke tikrai nėra didelės lyginant su palūkanų skirtumu.

Reziumuojant, rinkitės tą banką, kuriam sumokėsite mažiau pinigų per paskolos laikotarpį - neprisiriškite prie vieno banko, žvelkite plačiau ir domėkitės. Venkite požiūrio „man patinka ta vadybininkė, ji gerai viską paaiškina ir man čia patogiau, todėl naudosiuos vienu banku", kadangi tokiu požiūriu dažnai žmonės permoka bankui už paslaugas, kai kitas šalia esantis bankas tas pačias paslaugas teikia ženkliai pigiau.

+7Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų