Sodra

Sodra. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sodra“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Lukas

Sveiki, perku butą 51000 vertės, įnešu 10200 savų pinigų pajamų. Susidūriau su problema. Mano darbo sutartyje parašyta 607e neatskaičius mokesčių ir priedai. Visada gaunu nuo 1000 ir daugiau į rankas. Niekad nebuvau per 2 metus gavęs minimumo. Seb banke pasakė šiuo metu nesuteiks finansavimo dėl koronos susiklosčiusios situacijos, bankas neskaičiuoja priedų, tai taip išeina tie visi priedai kuriuos nuskaičiuoja mokesčiai ir Sodra negalioja? Ar čia tik SEB bankas šitaip gal kiti luminor ar swed nežiūri į tai? Rankpinigiai paduoti 3500e, butas įvertintas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lukai, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas vertina individualiai, todėl patarčiau kreiptis ne tik į SEB, o ir į kitus bankus, o prireikus ir į kredito unijas. Priklausomai nuo esamos situacijos, bankai ne visuomet vertina priedus arba vertina prastesniu koeficientu. Kituose bankuose galite būti įvertintas kitaip, todėl reikia kreiptis ir kalbėtis. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Donatas

O nuo kada bankas tikrina darbo sutarti?

+2Buvo naudinga
Savas

Sveiki, dirbu užsienyje per Lietuvos agentūrą, turiu 2 anstolius ir skolą sodrai už alimentus, šiuo metu gaunamos pajamos Lietuvos minimumas dienpinigiai į rankas gaunu 1900 e, ar su tokia padėtimi įmanoma pasiimti paskolą būstui su ar be pradinio įnašo, kai skola su anstoliu ir sodra siekia 4000 e?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Turint skolų paskola nėra įmanoma. Reikia susitvarkyti su anstoliais ir išmokti valdyti finansus, vengti skolintis, taupyti ir tik tuomet pradėti galvoti apie būsto paskolą. Tai didelis įsipareigojimas.

+4Buvo naudinga
Nijolė

Sveiki, Ketinu imti paskolą būstui, šiuo metu laukiuosi, bet bankas to nežino. Paskolą bankas duoda, jau vyksiu pasirašyti kredito sutarties, o po savaitės nuo pasirašymo ketinu išeiti į dekretą - ar bankas tai matys, jei taip, ar jis turi teisę nebeišmokėti kredito, keisti sutarties sąlygas ar ją išvis nutraukti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nijole, dėkui už klausimą. Jeigu pasirašysite kredito sutartį, tuomet nutraukti ar keisti sutarties jau neturėtų, tačiau teoriškai galbūt ir galėtų jeigu atsirastų kažkokių nenumatytų sutartyje nepaminėtų esminių aplinkybių, kurie įtakotų ir padidintų kredito grąžinimo rizikas. Bankai turi galimybę prieiti prie šių duomenų, nes bus pateikti duomenys į sodrą, tačiau ar tai įtakotų spręs bankas vertindamas situaciją individualiai.

Teisės aktai nedraudžia suteikti paskolos besilaukiančiai šeimai arba vienam iš tėvų, esančių vaikio priežiūros atostogose. Tačiau vadovaujantis ASN (atsakingo skolinimo nuostatai) 32.1 papunkčiu, kredito davėjas, vertindamas kredito gavėjo kreditingumą, privalo surinkti ir įvertinti informaciją apie kredito gavėjo pajamas, jų įvairovę, tvarumą, galimą kaitą ateityje ir pan. ASN 8.2 papunktyje nustatyta, kad atsakingasis skolinimas remiasi reikalavimu, jog turi būti vertinami visi objektyviai numanomi reikšmingi veiksniai, atsižvelgiant į kredito gavėjo pateiktą, iš kreditingumui vertinti naudojamų registrų bei informacinių sistemų gautą informaciją ir kitą kredito davėjui prieinamą informaciją, galintys turėti įtakos kredito gavėjo kreditingumui, ypač tokie kaip kredito gavėjo tvarios pajamos, jo kredito istorija, pajamų kitimo (augimo ir mažėjimo) galimybė, visi turimi finansiniai įsipareigojimai. Atsižvelgiant į nurodytas ASN papunkčių nuostatas, manytina, kad bankas turi teisę nustatyti tvarką dėl vaiko priežiūros metu gaunamų pajamų tvarumo ir jų vertinimo. Atsižvelgiant į tai, kad vaiko priežiūros atostogų metu pajamos sumažėja, vadovaudamiesi ASN 32.1 papunkčiu bankai privalo įvertinti ne tik tvarias pajamas, bet ir jų kaitą, pavyzdžiui, pajamų sumažėjimą, vertindami vartotojo kreditingumą. ASN nustato bendrą taisyklę ir pareigą atsižvelgti į tokio pobūdžio rizikas, o kredito davėjai kiekvieną atvejį privalo įvertinti individualiai.

+5Buvo naudinga
Kazimieras

Sveiki, dirbu Lietuvos firmoje komandiruočių pagrindu. Pajamos pagal sodrą į rankas virš 400 eurų, dienpinigiai būsto paskolai kiek suprantu sodros varianto neužtenka. Ar bankai užskaito kaip pajamas ir komandiruotpinigius? Bendra suma gaunasi 1600 į mėn. Ar bankams tai nepinigai? Swedbankas sakė reikia, kad sodroje rodytų bent 600...kaip su kitais bankais Lietuvoje?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kazimierai, dėkui už klausimą. Kiekvienas bankas, skirtingu periodu gali vertinti individualiai. Tai priklauso nuo banko vertinimo sistemos ir tuo metu galiojančių strateginių susitarimų banko viduje. Kiekvieną kartą imdami būsto paskolą ar teiraudamiesi dėl įvairių pajamų šaltinių kaip komandiruotpinigiai, galite sulaukti skirtingos pozicijos. Todėl nėra vieno atsakymo. Įprastai, jeigu pajamos iš komandiruočių yra stabilios ir gaunamos bent metus laiko nuolat, tuomet bankai įskaičiuoja tas pajamas, tačiau koeficientas gali kisti.

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, dirbu pagal terminuotą darbo sutartį (specialybė paklausi - buhalterė) pagrindinėje darbovietėje, ir dar dvejose darbovietėse neterminuotom darbo sutartimis. Kartu su vyru pajamos yra pakankamai didelės, tačiau mano pagrindinėje darbo sutartyje įvardyta kad tam tikra suma kaip bazė ir dalis sumos kaip priedas kuris yra nurodytas darbo sutartyje. Vyro darbo sutartyje minimalus plius likusi suma priklauso nuo rezultatų. Tai pajamos kaip ir didelės mūsų pagal sodrą, tačiau darbo sutartys iki galo neatspindi mūsų tikrosios situacijos. Sakykit ar gali būti taip, kad iš viso negausime paskolos? kuri dalis (ar kad ds terminuota ar kad sutartyse ne pilnos sumos) labiausiai gali paveikti paskolos davimą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Sutartis gali pakišti koją, bet jeigu pajamos yra stabilios ir visi priedai įvardijami sutartyse - problemų kilti neturėtų. Visko gali būti, tik bankas pasakys ar sutiks prisiimti riziką skolindamas Jums. Tačiau pagal pirminius duomenis atrodo viskas neblogai. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Stasys

Labas vakaras, Zodziu tokia situacija mano. Turiu du sunus 4 ir 5 metu bet su vaiku nama vede nebuvom,siuo metu Turiu drauge su 5metu dukryte ,tad kaip cia apskaiciuot seimos zmones? skaiciuojasi dabartine seima 3 asmenys ar plius mano du berniukui kurie gyvena su mama. Kitas klausimas, sakykim domina namas klaipedoje 100 000e tai man reikia turet 15000e taip pradinio ynasui taip? sakykim turiu ta 15000e bet dirbu statybu srytyje su individualia veikla,tad bankam nelabai patinka ta individuali veikla taip ?tokiai sumai? derbu uzsienyje ir sakyciau gerai uzdirbu bet 50 000e sutaupyt pradiniam tukrai ne man, nes per trumpai gyvenam:) tad kiek laiko man reiktu pradirbti lietuvoje jok gauciau paskola bustui su mano pradiniu 15000e .Lt firmoi uzdirbciau sakykim 1500e ar pakaktu man atlyginimo bei kiek laiko man reikia pradirbti kad duotu? Stasys

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Stasy, dėkui už klausimą. Šeimos narių skaičius priklauso nuo to, kas prižiūri vaikus ir kam nustatyta globa. Taip pat jeigu globa priklauso vaikų mamai, tuomet turbūt mokate alimentus. Tai viskas susidės ir bus nustatyta individuali situacija ir nustatytos galimybės gauti paskolą, tad dėl tikslumo reikia kreiptis į bankus.

Dėl individualios veiklos. Bankai finansuoja, bet vertina individualią veiklą prasčiau ir taip pat turi būti stabilumas ir pateiktos išsamios deklaracijos. Bankams svarbu matyti stabilumą. Jeigu norite gauti būsto paskolą su įprastu 15% pradiniu įnašu, Jums reikėtu oficialiai (su sodra) pradirbti įmonėje bent 6-12 mėn. ir tuomet kreiptis į bankus. Ar pakaktų 1500 eurų per mėn., nežinau, tik bankai pasakytų, preliminariai galbūt, bet situacija su vaikais gali turėti įvairių niuansų. Rekomenduoju pasikalbėti su bankais.

+3Buvo naudinga
Povilas

Sveiki. Esam penkių asmenų šeima. Trys mažamečiai bei aš su žmona. Ketiname rašyti prašymą dėl subsidijos gavimo pirmajam būstui. Esam jaunesni nei 35 metų amžiaus. Nekilnojamojo turto neturime. Pajamos apie 2500 € mėn. Tačiau aš esu dirbantis lietuviškoje įmonėje vairuotoju ir didžiają dalį atlyginimo gaunu dienpinigiais. Norėjau pasiteirauti ar bankas išduodamas kreditą būstui skaičiuoja visas lėšas, ar tik matomas sodroje. Taip pat, norėjau pasiteirauti dėl būsto kvadrato nustatytos 505 € ribos. Kaip ji skaičiuojama? Ar skaičiuojamas bendras būsto plotas ar tik naudingas plotas? Dėkoju

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Bankas, išduodamas kreditą būstui skaičiuoja TVARIAS pajamas ( kurios matosi per Sodra ). Dienpinigiai nėra laikomi tvariomis pajamomis ir bankai skaičiuoja nuo 50-70 proc.) . Tačiau visada galite kreiptis į kredito unijas, kurios į paskolos išdavimą žvelgia šiek tiek lanksčiau. Dėl klausimo apie būsto kvadrato nustatytos 505€ ribos jums tiksliau atsakys savivaldybėje. Mūsų žiniomis yra skaičiuojamas bendras būsto plotas.

+2Buvo naudinga
Evelina

Sveiki. Ar duoda dnb paskola namo remontui jeigu mes pakeitėme darbus į kitas įmones, bet ne pertraukė stažo. Ar būtina atidirbti 4mėn. Ar užskaičiuojate motinystės atostogos pinigus? Kur sodra moka. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis tiesiogiai į Luminor banką ir pasiteirauti individualaus vertinimo. Jeigu imsite vartojimo paskolą, tuomet manau nebus problemų. Reikia, kad bankas individualiai įvertintų.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, Su vyru pradėjom domėtis paskolomis, bet situacija gana kebli. Apie 4-5 metus abu vykdėm individualias veiklas. Vyro pajamos buvo tikrai nedidelės, mano paskutinius 2 metus buvo apie 30-45 tūkstančiai/metus. Prieš kelis mėnesius įsteigiau savo vardu mažają bendriją, per sodrą nesu įdarbinta, tik išsimoku pinigus asmeninėm lėšom (esu vienintelė narė,savininkė). Individualią veiklą nutraukiau. Vyras neseniai įsidarbino įmonėje. Abiejų mėnesinės pajamos apie 1500€. Kiek maždaug reiktų palaukti prieš kreipiantis į banką dėl paskolos. Ar aplamai ji būtų įmanoma mūsų konkrečiu atveju? Man 33 metai, vyrui 38 metai, durime du vaikus. Ačiū!

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Situacija įprasta, nieko naujo ir manau viskas yra gerai - įmanoma. Tiesiog jau šiuo metu su norimo būsto skelbimu ir savo situacija kreipkitės į TOP3 bankus ir savo miesto populiariausią kredito uniją. Susirinkite informaciją iš bankų ir unijos ir palyginkite. Nenusiminkite jeigu viename banke pasakys neigiamai, būtinai pereikite per visus. Iš bankų susirinkite rekomendacijas ką reikėtų daryti norint gauti būsto paskolą, ką pasikeisti ir pan. Tuomet žiūrėsite ar verta kažką keisti, darbintis savo įmonėje ir t.t. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Deimantė

Sveiki, su vyru esame susituokę vienerius metus, man 24,vyrui 25, vaikų neturime, svarstome apie būsto paskolą, vyras gauna kintamas pajamas, jos būna 800-1000eu į mėn, aš šiuo metu jau nedirbu, nes pagal specialybę einu į tobulinimosi kursus, sodra moka 260eu, tad turiu šiek tiek klausimų: 1. Ar gautume valstybės parama pradiniui įnašui ar pagal naują 2018m projektą šiai paramai būtina turėti vaikų? 2. Ar paskolą gautume nors ir aš šiuo metu nedirbanti? Kalba eina apie 40000eu 3. Į kurio miesto savivaldybę reiktų kreiptis dėl paramos, jei aš deklaruota Kaune, o vyras Elektrėnuose? dėkoju :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimante, dėkui už klausimą. Ta naujoji parama dar nėra patvirtinta seimo. Yra tik pateiktas siūlymas svarstymui ir dar su daug pataisymų, jeigu seimas patvirtintų (neaišku kada tvirtins), ši parama turėtų įsigalioti nuo liepos 1 d. Būstą pirkti galėtumėte regionuose. Dabar dėl Jūsų situacijos. Pagal esamą įstatymo projektą Jūs galėsite gauti paramą ir neturėdami vaikų, o paskolą galite gauti nors ir nedirbate niekur, bet vyro pajamos bus pakankamos būsto paskolai gauti - manau jų užteks. Dėl paramos Jums dar nėra kur kreiptis, nes įstatymas nepatvirtintas, o kreiptis tikėtiną, kad reikės į ten kur esate registruoti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų