Du suaugę

Du suaugę. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „du suaugę“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Kristina

Laba diena, Turime nebaigtą statyti namą (dėžė su stogų, bet be langų ir durų). Nepriklausoma turto vertinimo įmonė nebaigtą statybą su žemės sklypu įvertino 38 tūks. EUR. Šeimos bendros pajamo 2100 EUR (2 suaugę 1 vaikas). Pagal šeimos pajams galime gauti finansavimą, bet kiekvienais metais, kai papildomai įdedame savo lėšas, bankai reikalauja vis didesnio turo baigtumo ir vertės, kad galėtų finansuoti. Pirminėje konsultacijoje mums suteikė informacijos, kad užteks žemės įkeitimo su savo lėšomis pastatytais pamatais (dėl to ir pradėjome statybas), tačiau dabar patekome į "žiurkių lenktynes" iš kurių norime kuo greičiau išeiti. Pagal sąmatą namo statybai reikia apie 120 tūkst. EUR (192 kv. m). Kokios yra nebaigtos statybos finansavimo sąlygos ir ar galime tikėtis gauti paskolą statybų baigimui? Gal reikia tikslinti sąmatą? Iš anksto dėkojame už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už situacijos pasidalinimą. Na, matote, bankas bankui nelygus ir visuose bankuose nėra ta pati situacija. Bet pati esmė yra ta, kad bankas Jums nesuteiks didesnės paskolos, nei tuo metu pastatytas namas yra vertas. Pvz., jeigu Jums reikia 120 tūkst. eurų, o namas įvertintas 38 tūkst. eurų, tai Jūs iš karto 120 tūkst. eurų paskolos negausite, gausite dalimis, keldami namo vertę. Tam reikalingas projektas ir planas kaip skolinsitės ir vertinsite turtą. Sąlygos kiekviename banke gali būti skirtingos, o taip pat tai smarkiai priklauso nuo pačio turto, vietos, Jūsų situacijos ir t.t. Kreipkitės į TOP bankus ir gaukite pasiūlymus.

+3Buvo naudinga
Milda

Sveiki, turime sklypą, kuriame yra dvibučio namo pamatai. Šeimą sudaro trys asmenys ( 2 suaugę ir vienas mažametis vaikas). Neturime jokių įsipareigojimų. Bendros šeimos mėnesio pajamos sudaro 2500 eur. Ar galime kreiptis į banką tolimesnei namo (dvibučio) statybai etapais? ar privalome iš savųjų lėšų „iškelti dėžutę” (namą su sienom ir stogu) ir tik tuomet bankas suteiks tolimesnei statybai paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis į banką dėl detalesnio vertinimo ir statybos projekto vertinimo. Būsto paskolos esmė yra tokia, kad bankas negalės suteikti didesnės paskolos nei yra įkeičiamo turto vertė. Žinoma, dar yra ir būsto likvidumo, vietos klausimai.

+3Buvo naudinga
Veronika

Laba diena, norėjau pasiteirauti planuojame su vyru pirkti nuosavą namą Šiaulių apskrityje. Mūsų šeimos sudėtis : 2 suaugę 2 vaikai. Pajamos: vyras gauna 500 atlyginimą iš darbovietės, dabar turi individualia pažymą dar 200e., bet ji tik 2 mėn. Bet turi sąskaitas kiek pinigėlių gauna. Aš žmona dabar gaunu 300 bedarbio pašalpą 9 mėn. išėjau iš darbo. Vaikų alimentai 120 69 ir dar iš valstybės vaikų pinigai 100e. Ar galime pretenduoti paskolai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Veronika, dėkui už klausimą. Viskas priklausys nuo paskolos dydžio, bet manau, kad smarkiai reikėtų padidinti Jūsų šeimai pajamas, kad galėtumėte galvoti apie paskolą. Vien pragyvenimui per mėn. 4 asmenys „suvalgo” 800eurų, o kur dar kiti poreikiai, mokesčiai ir t.t. Vyrui dėl individualios pažymos patarčiau ne metų gale deklaruoti pajamas, o kas mėnesį susimokant VSD, tokiu atveju pajamos bus greičiau įtraukiamos tarp vertinamų.

+3Buvo naudinga
Ernesta

Sveiki, mes šeima, 2 suaugę (32m.) ir vaikas 3m. iki tol visada dirbau nenutrukstamai ir su darbo sutartimi ir su individualia veikla, šiuo metu dar nedirbu, vaikas jau eina į darželį, vyras dirba 6metus valstybės tarnautoju, atlyginimas 800 į rankas. Šiuo metu gaunu bedarbio pašalpą jau 5 mėn., ar tai prisideda prie šeimos bendrų pajamų ar reikia įsidarbinti? Ir kokia minimaliausia paskola šiuo metu tik su vyro pajamomis galėtų duoti bankas maždaug?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernesta, dėkui už klausimą. Su esamomis pajamomis galėtumėte svarstyti apie 25 tūkst. eurų būsto paskolą. Bedarbio pašalpa nėra stabilios pajamos ir jos nebus pridedamos. Rekomenduoju grįžti į darbą ir tik tuomet galvoti apie būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Aistė

Sveiki, turime jau pastatytą namą su stogu, langais ir durimis, pavasarį planuojame apšildyti. Norime pasiimti paskolą namo įsirengimui. Esame trijų asmenų šeima ( du suaugę ir vienas vaikas). Aš šiuo metu esu motinystės atostogose. Įdomu, ar mano pajamas skaičiuos nuo pašalpos ar nuo atlyginimo. Su vyru bendros pajamos 1200 e į rankas. Kiek galime tikėtis paskolos? Kitų įsipareigojimų neturime.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko vertinimo, kiekvienas bankas gali skirtingai vertinti. Kreipkitės į bankus išsamiam situacijos vertinimui.

+3Buvo naudinga
Rasa

Laba diena. Esu išsituokus Lietuvoje dirbanti moteris. Vaikai jau suaugę. Su draugu, kuris dirba Norvegijoje, norime pirkti būstą Lietuvoje. Kas mėnesį jis man siunčia pinigus pradiniam įnašui. Ar galėsiu gauti būsto paskolą pasinaudojus draugo sutaupytais pinigais? Mano asmeninės pajamos 500 eurų į rankas. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Ne, jeigu imsite būsto paskolą viena, Jūsų draugo pinigai nesiskaitys kaip pajamos. Tačiau su 500 eurų atlyginimu, minimalią būsto paskolą gal ir galėtumėte gauti. Galite imti būsto paskolą kartu, apie tai skaitykite plačiau: būsto paskolos, gaunantiems pajamas užsienio valiuta. O ir imant kartu, Jūsų Lietuvoje gaunamas atlyginimas padėtų bendrai paskolai.

+3Buvo naudinga
Ieva

Esame 5 žmonių šeima (2 suaugę (37 metai) ir 3 vaikai). Turime nuosavą dviejų kambarių butą. Norėtume imti 80 000 paskolą didesniam būstui įsigyti, pradiniam įnašui turime. Mano klausimas būtų, kiek turime uždirbti mes abu su vyru, kad bankas duotų paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Kiekvienas atvejis yra individualus ir bankai vertins atskirai Jūsų situaciją, todėl rezultatai gali skirtis, taip pat priklausys nuo Jūsų įsipareigojimų. Bet norint gauti tokio dydžio paskolą, Jums abiems reikėtų per mėnesį gauti ne mažiau nei 1300 eurų.

+3Buvo naudinga
Gertrūda

Esame 5 asmenų šeima (2 suaugę trys vaikai). Aš šiuo metu nedirbu, gaunu 309 eurus motinystės išmoką. Vyras š.m. liepos 25 d. Su bendraminčiais įkūrė mažąją bendriją. Vykdo statybų veiklą Lietuvoje ir Vokietijoje. Vyras yra mažosios bendrijos direktorius. Visos uždirbtos pajamos pervedamos į sąskaitą dienpinigių pavidalu. Kadangi darbai dar tik įsibėgėja, direktoriumi dirba neatlygintinai, tačiau nuo sausio 1 d. Pradės gauti minimumą už vadovavimą dienpinigiai. Pajamos ( dienpinigiai ) siekia 3600 kiekvieną mėnesį. Ar realu gauti būsto paskolą namo statybai? Reikalavimus dėl pradinio įnašo išpildytume. Labai domintų ir swedbank komentaras

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gertrūda, dėkui už klausimą. Manau, kad sunkiai bus vertinamos tokios pajamos. Visų pirma, minusas yra, kad vyras yra direktorius, turės pateikti įmonės balansus ir pan. Kitas minusas yra dienpinigiai, kurie taip pat sunkiai gali būti įskaičiuojami. Visame aprašyme aš nematau stabilumo, nėra stabilių pajamų, todėl tai yra didelis minusas. Beje, reikia pradirbti bent 6-12 mėnesių su stabiliomis pajamomis, tuomet ir kreiptis į bankus. Swedbank komentarą galite gauti susisiekę su jais tiesiogiai.

+4Buvo naudinga
MB savininkė

Bankai pripažįsta mažosios bendrijos (MB) nario su darbo santykiais susijusias pajamas. Jos turi būti gaunamos ne mažiau kaip 12 mėn. ir pervedamos į banko sąskaitą bei turi būti deklaruotos. Tarkime kreipsitės į banką dėl paskolos 2019 m. vasario mėn., tai turėsite pateikti 2018 m. 01 -12 mėn. laikotarpio banko išrašą ir 2018 m. pajamų deklaraciją. Joje turi atspindėti pajamos deklaruotos 02 pajamų rūšies kodu. Būtina sąlyga, kad lėšų pervedimo į banko sąskaitą paskirtyje būtų nurodyta, kad pervedamas darbo užmokestis. MB mažiausiai turi vykdyti veiklą 2 metus. Būtina sąlyga – pelningai. Bankui reikės pateikti MB 2 paskutinių pilnų veiklos metų finansinius dokumentus (balansą, P/N ataskaitą), kad bankas galėtų įvertinti MB veiklą.

Buvo naudinga
Gediminas

Laba diena, Šiuo metu turime sklypą, su senu (1967 m. statybos) namu Vilniaus mieste. Šiuo metu rengiame namo rekonstrukcijos projektą ir ruošiamės artimiausiu metu gauti statybos leidimą. Esame 4 asmenų šeima (du suauge ir du mažamečiai vaikai) žmona dar metus bus vaiko priežiūros atostogose. Klausimas ar bankas duotų paskolą namo statybai, nors darysime namo rekonstrukciją? Į bankus ruošiamės kreiptis, kai bus jau namo dėžutė (t.y. pamatai, sienos, perdanga, stogas). Ar turėtume ankščiau pradėti bendrauti su bankais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Nuo projekto, banko ir vertinimo priklausys. Manau su bankais turėtumėte anksčiau pradėti bendrauti, be to, man kyla klausimų dėl rekonstrukcijos ir namo statybų apiforminimo imant būsto paskolą. Reikia bendrauti su bankais kokios yra galimybės atsižvelgiant į šias aplinkybes. Parašykite kaip seksis, įdomu.

+4Buvo naudinga
Karolina

Sveiki, Norėjau sužinoti, kokia galimybė mūsų šeimai 2 suaugę, 2 vaikai gauti paskolą namui jei turime butą 2 k. miesto centre ir sakykime iki 100000 eur dairomės namo iš jų 50% jau turime susitaupę įnašui. Vyras dirba Norvegijoje, mèn. Pajamos tarp 2000 eur - 3000eur konvertavus is kronų, bet gauna Norway kronomis Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karolina, dėkui už klausimą. Bankai būsto paskolų šiuo metu neišduoda tiems, kurie pajamas gauna užsienio valiuta, t.y. ne eurais. Tai vienintelis būdas yra kreiptis į kredito unijas. Kauno kredito unija šiuo atveju gali padėti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų